Xiaomi oficiálne predstavilo ľudové Redmi 5 a Redmi 5 Plus

Prednedávnom sme vás informovali o pripravovaných Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus. Smartfóny sú dnes oficiálne skutočnosťou. Čo teda ponúknu okrem ľudovej ceny?

ZDROJ | Xiaomi

Začneme menším bratom čínskej spoločnosti. Xiaomi Redmi 5 má 5,7-palcový displej, ktorý ponúkne už moderný pomer 18:9. Nepoteší však rozlíšenie HD+, ktorého pixely si pri bližšom rozlíšení všimne aj menej vycvičené oko.

ZDROJ | Xiaomi

Zariadenie bude poháňané osem-jadrovým Snapdragonom 450. Okrem toho si používateľ môže vybrať medzi 2 alebo 3 GB pamäte RAM, od čoho sa bude odvíjať aj 16 alebo 32 GB úložisko. To je ale rozšíriteľné pomocou MicroSD karty. Batéria má 3 300 mAh, čo je o trochu menej, než na čo sme pri Xiaomi zvyknutí.

Pozrite siXiaomi otvorilo v Bratislave obchod, poznáme ceny dostupných produktov

Redmi 5 Plus má väčší, 5,99-palcový displej s rovnakým pomerom strán, rozlíšenie sa však vyšplhalo na FullHD+. Pohonnou jednotkou bude v tomto prípade výkonnejší Snapdragon 625. Budúci majiteľ má na výber dve pamäťové varianty, a to 3 GB RAM a 32 GB úložného priestoru alebo 4 GB RAM a 64 GB úložisko. Akumulátor má v tomto prípade kapacitu 4 000 mAh.

ZDROJ | Xiaomi

Oba smartfóny majú potom dve kamery. Predná má 5 Mpx, zadná 12 Mpx, zaujímavosťou je, že obidva snímače majú LED blesk. Na zadnej strane sa potom nachádza aj čítačka odtlačkov prstov. Operačným systémom je Android vo verzii 7.1.1, nadstavba MIUI 9 od výrobcu ale pridáva niekoľko užitočných funkcií navyše.

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus sa v Číne začnú predávať už 12. decembra. Smartfóny budú dostupné vo čiernej, modrej, ružovej a zlatej farbe. Ceny po prepočte začínajú na 100 € a 115 € za menšieho súrodenca a 130 € a 165 € za Plus verziu v závislosti od úložiska. Dostupnosť na Slovensku je ale otázna.

Komentáre k článku