WOW Orange je konečne výhodnejší a transparentnejší

Najvýhodnejšia paušálalala, Orange Garancia, dotované telefóny a rôzne obmedzenia… ZABUDNITE! Operátor Orange kompletne prekopal svoju ponuku. WOW – takto sa nazýva nový a jediný program operátora.

Orange WOW

KONČÍME – objavilo sa pred spustením novej ponuky. Samozrejme najväčší neprajníci operátora by si pod celkom zaujímavou kampaňou najradšej predstavili skutočný koniec operátora. Bolo naivné si myslieť, že Orange končí. Navyše, kto by si robil kampaň na svoj koniec? Až do poslednej chvíle sa operátorovi podarilo utajiť svoje zámery „zahodiť“ súčasnú ponuku mobilných služieb a priniesť úplnú novinku – WOW. Nie, tentokrát nežasneme nad tízingovou kampaňou, WOW je totiž názov jediného programu Orangeu, ktorý štartuje práve od dnes – 6. júna 2012 a nahrádza všetky doterajšie paušály.

Orange WOW

Čím viac, tým menej

Základom nového programu WOW je tzv. klesajúca tarifa. Vďaka nej budete lacnejšie telefonovať s pribúdajúcim počtom pretelefonovaných minút. Začína sa na veľmi známej sadzbe konkurenčného O2 Fér, a to 13 centov za minútu hovoru. Ak však prevoláte mesačne viac ako 45 minút, už platíte za minútu hovoru o cent menej, teda 12 centov. Výhodou je, že výhodnejšie účtované budú všetky vaše pretelefonované minúty (tzv. spätné účtovanie). Najnižšiu minútovú sadzbu 0,055 € dosiahnete už pri 400 pretelefonovaných minútach mesačne. Prehľadné áno, ale aj jednoduché? Totiž sledovaniu minút sa ani po novom určite nevyhnete. Veď chceli by ste zaplatiť napríklad 9 € za pretelefonovaných 75 minút , alebo radšej 9 € za 90 minút…?

Počet prevolaných minút vo fakturačnom období / Cena za minútu hovoru (v €)
0 – 44 min. 59s / 0,13 €
45 – 79 min. 59s / 0,12 €
80 – 249 min. 59s / 0,10 €
250 – 399 min. 59s / 0,07 €
400 a viac min. / 0,055 €

Ak mesačne pretelefonujete skutočne väčšie množstvo minút, program môže byť pre vás zaujímavý… ale čo tí, ktorí používajú niektorú z konkurenčných predplatených kariet? Za minútu hovoru dokážete totiž zaplatiť napríklad 12 centov už od prvého hovoru a často i menej (kľudne i 9 centov/min.)… Jedinou motiváciou v prípade programu WOW by mohli byť pre niektorých zákazníkov zľavy na telefóny, ktorými Orange nahrádza dotáciu. Zľavu si viete vypočítať aj doma. Ak sa zaviažete, že u operátora budete míňať napríklad 10 €/mesačne (na rôzne služby, nielen hlas), získate zľavu štvornásobku z vašej mesačnej sumy, t.j. 40 € pri kúpe telefónu a viazanosti na 24 mesiacov. Vyššiu zľavu dostanete ak miniete mesačne viac ako 25 €, vtedy totiž získate až 6-násobok vášho mesačného záväzku. Najviac vám však operátor poskytne zľavu 420 € pri mesačnom poplatku 70 €. Ako sa naň môžete dostať? Objednajte si nekonečná!

Orange WOW

Nekonečné balíky WOW

Neobmedzené používanie služieb bolo a vždy bude veľkým lákadlom pre zákazníkov. Všetky strany sú často spokojné, zákazník má pocit, že môže využívať službu koľko chce a kedy chce, operátor zase vie, že nie všetci zákazníci vyžmýkajú zo služieb maximum a ich spotreba sa často ustáli na prijateľnej úrovni. Orange v programe WOW ponúka hneď niekoľko neobmedzených hlasových, dátových ale aj SMS/MMS balíkov. Pozrite si priložený obrázok s tými najzaujimavejšími. K nim pribudli aj nekonečné balíky pre telefonovanie do sveta, ktoré sú však vhodné najmä pre biznis zákazníkov, či rodiny, ktoré majú svojich blízkych v zahraničí. Ak si dobre pozriete ponuku nekonečných balíkov, určite zaostrite na cenu balíka Nekonečných volaní do všetkých sietí v SR nonstop. Za 34,99 € máte reálne flat program pre Slovensko. Veľmi dobrá ponuka! Operátor sa dokonca pochválil, že vymenil FUP len za „obmedzenie“ nekonečna na volanie na 250 rôznych čísiel mesačne. Koľko rôznych čísel mesačne vytočíte? Myslíte si, že nekonečno má byť akokoľvek ohraničené? Nebude práve pre vás 250-ka obmedzujúca? Ak by ste volali na 251. číslo, tento hovor vám bude účtovaný štandardne podľa tarify WOW programu.

Orange WOW

Pozrite si aj ceny dátových balíčkov. Nie sú zlé, navyše v rámci označenia nekonečný internet v mobile sa konečne nemusíte obávať žiadneho šoku z účtu za prenesené dáta nad predplatený limit. Ak dosiahnete limit napríklad najdostupnejšieho balíčka Internet v mobile Štart – 700 MB, za dáta navyše už nezaplatíte. Avšak, o surfovaní naviac sa žiaľ nedá ani hovoriť, operátor vám totiž spomalí rýchlosť na predpotopných 16 kbit/s. To si potom radšej objednajte ďalší 1 GB dát za cenu 6 €, alebo rozmýšľajte o vyššom dátovom balíčku.

K dispozícii budú aj rôzne zvýhodnené WOW ponuky, kde získate zľavu pri kombinácii rôznych služieb a často i výhodnejšie podmienky na kúpu telefónu.

Orange WOW web strank

Orange nazval svoj nový program WOW. Máte aj vy WOW pocit? Za redakciu určite musíme pochváliť celkové zjednodušenie ponuky operátora a taktiež transparentnejšiu komunikáciu dotácií – po novom zľavy na telefóny. Tiež flat balík na volania v rámci Slovenska za 34,99 €, alebo Nekonečné medzinárodné hovory EU či Svet sú skutočne výhodnou ponukou. Množstvo zákazníkov operátora vďaka novinkám určite ušetrí a pocítia to na nižších faktúrach. Ak by Orange prišiel s programom WOW skôr, WOW efekt by bol ešte väčší. Nemohli sme si totiž nevšimnúť, že pravdepodobne najväčšou inšpiráciou pri tvorbe WOW boli ponuky konkurenčných operátorov, najmä O2 (napríklad štartovacia cena 13 centov – O2 Fér, princíp peňaženky O2 Filip, zmeny v dotácii, internetové balíčky a prekročenie objemu dát…).

Komentáre k článku