Wave2Pay – rýchle platby mobilom už aj s VÚB

Vďaka mobilnej aplikácii VÚB Wave2Pay sa z mobilného telefónu stáva mobilná peňaženka. Aplikácia umožňuje platby priložením mobilného telefónu k POS terminálu a výbery hotovosti na bankomatoch VÚB.

Všeobecná úverová banka prináša na trh vlastnú obdobu platby mobilom pomocou aplikácie. Podmienkou je len bežný účet vo VÚB spolu s mobilnou kartou Visa Inspire mobil platby, mobilný telefón s operačným systémom Android vo verzii 4.4 alebo vyšším a NFC anténa.

Zaplatíte aj bez internetového pripojenia, stačí mať zapnuté NFC. Aplikácia vás sama upozorní, že je potrebné opätovne sa pripojiť pre načítanie údajov platby.

Pozrite siVÚB kompletne redizajnovala aplikáciu Mobil Banking, pribudli aj nové funkcie

V prípade, že vás smartfón nemá NFC má banka takisto riešenie. VISA Inspire Wave 2 Pay je debetná platobná karta vo forme nálepky, ktorú si jednoducho nalepíte napríklad na svoj smartfón alebo kľúčenku a môžete ňou platiť za tovary a služby všade tam, kde sú akceptované bezkontaktné platby. Narozdiel od prepojenia s kartou nálepka pracuje aj s operačným systémom iOS.

ZDROJ | VÚB

Pre platby do 20 € stačí, ak rozsvietite displej telefónu a priložíte k terminálu, nie je tak potrebné zadávať PIN kód. Nastavenie viete kedykoľvek meniť. Navyše pri zadávaní PIN-u sa klávesy vždy zobrazia v náhodnom poradí. Znemožníte tak, aby vám ktokoľvek odčítal, aký PIN ste zadali. Aplikácia sa ale nezameriava len na platenie mobilom.

Okrem toho aplikácia Wave2Pay umožňuje výbery hotovosti z bankomatov VÚB, prístup k zostatku na účte a zobrazuje aj geolokáciu platieb.

Wave2Pay je dostupná na Google Play. Ide tak o plnohodnotnú náhradu Apple Pay či Android Pay, ktoré sa s k nám v najbližšej dobe aj tak nedostanú. Narovinu však musím ako používateľ konkurenčnej služby povedať, že spomínaná alternatíva od operačného systému mi nechýba.

ZdrojVÚB,VÚB

Komentáre k článku