Vortx – 4D zážitok z hier a filmov v pohodlí domova

Hry a filmové efekty sú dnes na veľmi kvalitnej úrovni, no k úplnej vierohodnosti tomu ešte niečo chýba. Spoločnosť Whirlwind FX preto vytvorila Vortx. Stroj, ktorý na vás bude počas hrania alebo sledovania filmu fúkať studený či teplý vzduch.

Ide v podstate o prístroj o veľkosti stolného reproduktoru, ktorý je pripojený k počítaču. Softvér vytvorený pre Vortx následne dokáže rozpoznať obsah, ktorý je na obrazovke a podľa toho na hráča či diváka začne fúkať studený alebo teplý vzduch. Ide v podstate o rovnakú vec, s akou ste sa už mohli stretnúť v 4D kine.

Zaujímavosťou Vortxu je, že hry samotný Vortx vôbec nemusia podporovať. Ak si teda zapnete napríklad Battlefield 1, Vortx automaticky rozpozná oheň a začne na vás fúkať horúci vzduch. V prípade pretekárskej hry ako je Forza, hráča počas jazdy ofukuje príjemný vánok.

To isté platí aj pri filmoch a tvorcovia túto funkciu prezentovali na seriáli Hra o tróny, kde nie je o oheň a ľad núdza. V podstate nezáleží na tom, či ide o hru alebo video a z akého zdroja obsah pochádza. Vortx si poradí s akýmkoľvek starým či novým filmom, hrou alebo videom z YouTube.

Teplotu a silu fúkania je možné upravovať kolieskom na prednej strane, ktorého podsvietenie sa dá našťastie vypnúť či zmeniť tak, aby ladilo s klávesnicou a myšou. Samozrejme najväčší zmysel má Vortx pri použití virtuálnej reality. V nej práve zabudnete, že máte na stole Vortx a po čase budete brať studený a teplý vzduch ako súčasť hry.

ZDROJ | Whirlwind FX

Aktuálne je v Kickstarter kampani Vortx dostupný za 99 dolárov. Ak si chcete zobrať rovno dva kusy, zaplatíte 198 dolárov. Ak bude kampaň úspešná, prvé objednávky spoločnosť Whirlwind FX odošle vo februári. Do konca kampane zostáva 18 dní a zhruba 30 000 dolárov.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku