Viv sa chystá nahradiť asistentku Siri

Začiatkom marca sme Vám priniesli informáciu o novom virtuálnom pomocníkovi. Aplikácia Hound sa ukázala v dobrom svetle hlavne vďaka spolupráci s najviac používanými aplikáciami. Práve na tento fakt sa zameriava nový projekt od Apple pod názvom Viv.

Počas konferencie TechCrunch Disrupt v New Yorku autor známej asistentky Siri Dag Kittlaus zverejnil prvé video predstavujúce asistenta Viv.

Kittlaus označuje ako mozog projektu samo tvoriaci sa softvér. Tvrdenie, ktoré nenápadne pripomína Skynet, môže zároveň posunúť nastavenú latku opäť o niečo vyššie.

Ako je aj ukázané v prezentačnom videu, Viv je vytvorený za účelom integrácie s aplikáciami tretích strán. Práve táto alternatíva je najväčším deficitom populárnej asistentky Siri.

Softvér umelej inteligencie dokáže odoslať peniaze prostredníctvom aplikácie Venmo, rezervovať izbu cez aplikáciu Hotels.com či zavolať Uber taxík.

Pozrite siHound dokáže nájsť ideálnu reštauráciu aj s odvozom domov

Viv-13
ZDROJ | YouTube

Viv sa javí ako asistent schopný zodpovedať aj na komplexné otázky. Kittlaus sa ho opýtal napríklad: „bude pozajtra po 17. hodine viac než 21 stupňov v blízkosti mostu Golden Gate?“, na čo bol Viv schopný odpovedať.

Podľa dostupných informácií sa má  nový asistent správať ako „osoba“, s ktorou sa budete môcť rozprávať o hocičom. Prepracovanou integráciou do často používaných aplikácii si Viv určite získa mnohých používateľov zariadení Apple.

Pozrite siApple sa v prvej päťke prepadá, Čína rastie raketovým tempom

Viv-12
ZDROJ | YouTube

Kittlaus spomenul aj fakt, že on a jeho tím pracujú na tomto projekte už viac než štyri roky. Avšak stále nevieme, kedy novinku sprístupnia aj širokej verejnosti.

Na záver nemôžem nespomenúť nedávnu prezentáciu chat botov od spoločnosti Facebook. Čím známa značka jasne poukázala na záujem o umelú inteligenciu aj vo svojich produktoch.

ZdrojTechCrunch

Komentáre k článku