Virtuálnu realitu je možné využívať aj pri majstrovaní

Americká sieť predajní so všetkým možným do domácnosti, Lowe’s, predstavila zaujímavý spôsob, ako naučiť zákazníkov novým veciam. Vytvorila program Holoroom How To, v ktorom si zákazníci môžu vyskúšať aké to je robiť obklady v kúpeľni, klásť podlahu apod. Využíva pritom virtuálnu realitu.

Holoroom How To je možné voľne preložiť v štýle Ako na holodom, teda ako z holodomu či holobytu vytvoriť obývateľný priestor. Vlastnoručne. Lowe’s si na to vytvorila vlastný virtuálny svet pre VR okuliare HTC Vive vrátane ich ovládačov.

Aj úplne neznelí zákazníci si tak môžu „nanečisto“ vyskúšať, aké to je namiešať lepidlo na obklady, ako postupne odklady naliepať či ako ich špárovať. A to je len jeden z mnohých výukových DIY (Do It Yourself – Urob si sám) programov.

ZDROJ | Lowe’s

Vo virtuálnej realite je pritom možné vďaka ovládačom k HTC Vive vidieť vlastné ruky a aj s nimi reálne pohybovať, akoby ste mali v rukách náradie. Tým sa človek učí ako správne narábať a pohybovať s náradím.

Praktický nápad má momentálne len jeden háčik. VR výukové prostredie je dostupné len v niektorých obchodoch Lowe’s.

ZDROJ | Lowe’s

Tým to ale nekončí. Spoločnosť Lowe’s sa chystá aj na rozšírenú realitu (AR) a pomocou okuliarov HoloLens od Microsoftu by sme sa tak mohli dočkať výukových programov, ktoré napasujeme priamo na naše domácnosti – budeme vidieť reálnu stenu či dlažbu, no v okuliaroch zároveň aj návod ako ju opraviť či vybudovať.

ZDROJ | Lowe’s

ZdrojLowe's

Komentáre k článku