Virchybike LITE – stacionárne bicykle sú nudné, chce to virtuálnu realitu

Stacionárny bicykel nie je žiadna zábava, no bicyklovaniu po vonku už nepraje počasie. Prečo to ale nevyriešiť pomocou technológií? Virchybike LITE je stacionárny bicykel, ktorý chce pomocou aplikácie a virtuálnej reality navodiť pocit jazdy po reálnej ceste.

Virchybike LITE má ponúknuť zábavný a bezpečný spôsob, ako trénovať cyklistiku z pohodlia domova. Stacionárny bicykel sám o sebe nie je veľmi zaujímavý. Čo ho robí zaujímavým je sprievodná aplikácia, v ktorej používateľ vidí cestu, po ktorej práve ide. Na obrazovke sa mu zobrazuje stúpanie, vzdialenosť, rýchlosť a hlavne tréningové tipy.

ZDROJ | Virchybike

Pozrite siTHESIS 2 – odlíšte sa s týmito originálnymi hodinkami

Aplikácia je prepojená s bicyklom. To znamená, že ak na virtuálnej dráhe stúpate, stúpne aj odpor pedálov. Stúpanie do kopca uľahčí prehadzovačka, ktorá funguje stlačením tlačidla na rukoväti. Aby bol zážitok z virtuálnej jazdy čo najvernejší, vietor do tváre vám bude fúkať „VR ventilátor“.

V spojení s akýmkoľvek kompatibilným snímačom srdcového tepu získava aplikácia ďalší rozmer. Ak vám napríklad príliš stúpne srdcový tep, tréner vám poradí, aby ste spomalili. Tréner dokáže upravovať tréningový plán podľa doterajších výsledkov a telesných údajov.

ZDROJ | Virchybike

Pozrite siHaibike SDURO FullNine SL 2016 – dokonalý e-bike

Nadpis tohto článku samozrejme nezavádza. Virchybike podporuje aj okuliare pre virtuálnu realitu. Cez aplikáciu RORA si teda môžete zajazdiť na bicykli vo virtuálnej realite, pričom váš výkon stále sleduje aplikácia Virchybike. Nechýba ani multiplayer, teda jazdenie v tíme s vašimi reálnymi priateľmi či rodinou.

ZDROJ | Virchybike

Aktuálne je aplikácia Virchybike len pre Android, no už v januári budúceho roku by mala prísť aj verzia pre iOS. Samotný Virchybike LITE si môžete predobjednať v Kickstarter kampani za 499 dolárov. Za rovnakú cenu je dostupný aj balík s pribaleným ventilátorom, no v čase písania tohto článku zostávalo už len 8 voľných kusov. Samotná kampaň je už úspešne financovaná a do jej konca zostáva ešte 41 dní.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojVirchybike Kickstarter

Komentáre k článku