Video z výletu či dovolenky sa dá aj so Samsungom

Doba dovoleniek sa blíži a tak výrobcovia posúvajú do predaja malé kompaktné kamery do rôznych podmienok. Napríklad Samsung ukázal šikovnú Full HD kameru QF20, ktorá vyzerá štýlovo a navyše sa dokáže pripojiť k rôznym Wi-Fi hotspotom. Živelným alebo aktívnym dovolenkárom bude najlepšie slúžiť vrecková odolná kamera W300.

Samusung QF20 a W300

Oba modely boli už predstavené na výstave CES 2012, no teraz vstúpia oficiálne do predaja. QF20 zachytáva video v rozlíšení 1 920 x 1 080 bodov a disponuje 20-násobným optickým priblížením. Používa pri tom 5 Mpx BSI CMOS senzor. Zaujímavou prednosťou je možnosť pretáčania 2,7″ LCD obrazovky. Tá sa môže pohybovať v 180° rozsahu po obvode kamery. No to nie je všetko. Podľa natočenia kamery a umiestnenia LCD displeja QF20 vie v akej polohe sa nachádza a tým prispôsobuje nahrávanie, napríklad režim na výšku. Inštalované Wi-Fi pripojenie umožňuje jednoduché a okamžité zdieľanie videa na YouTube alebo Facebooku. Kamera obsahuje aplikáciu aj pre pripojenie do zašifrovaných sietí. Bezdrôtovo dokážete zdieľať obsah aj na vlastnú televíznu obrazovku cez DLNA. Cena dosahuje v prepočte 290 €.

Samusung QF20 a W300

Samsung W300 je pomerne jednoduchá kamera do terénu. Síce sa môže zdať neprakticky veľká, no na zadnej strane sa nachádza farebný LCD displej s hardvérovými tlačidlami, kde si svoje zážitky môžete ihneď prezrieť, prípadne vymazať či upraviť podmienky nahrávania. Šasi kamery odolá pádu z výšky 2 metrov, je kompletne prachotesné a disponuje vodeodolnosťou do 5 metrov. W300 automaticky prispôsobuje podmienky nahrávania, napríklad pod vodou alebo aj v hmle. Zachytené video je vo Full HD rozlíšení. W300 získate v prepočte za približne 130 €.

Samusung QF20 a W300

Foto: Samsung

Komentáre k článku