V Transformeroch od Asusu bude i Windows 8

Musíme si priznať, že Transformer si získal mnohých používateľov a Asus s ním skvele zabodoval. V súčasnosti patrí neoddeliteľne do portfólia tejto spoločnosti. Zatiaľ jediný operačný systém, ktorý vyskúšal túto unikátnu konštrukciu bol Android, podarí sa uspieť aj novému systému Windows 8? Tu sú prvé poznatky k tabletom.

Asus Tablet 600

Najzaujímavejším produktom sa zdá byť Transformer Book, ktorý už bol dávnejšie predstavený. Na rad sa dostali „obyčajnejšie“, skrátka zaužívané koncepty, ktoré sa budú odlišovať najmä použitým softvérom. Nová dvojica získala označenie Tablet 600 a Tablet 810. Aj napriek vypusteniu označenia transformer sa jedná o rozoberateľnú konštrukciu. Asus Tablet 810 pracuje na Intel Atom platforme a používa obrazovku s 11,6″ IPS+ displejom. Rozlíšenie obrazovky dosahuje 1 366 x 768 bodov. Pamäť RAM dosahuje 2 GB. Zadný fotoaparát je osadený 8 Mpx čipom. Ostatné požiadavky sú podmienené Microsoftom pre operačný systém Windows 8.

ASUS Tablet 810

Teda tablet obsahuje prednú HD kameru, NFC, Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Asus Tablet 600 je menším súrodencom s klasickou 10,1″ IPS+ obrazovkou. Rozlíšenie 1 366 x 768 bodov zostalo zachované. Keďže Windows 8 dokáže pracovať aj na ARM platforme, ako čip je použitá Nvidia Tegra 3. Taktiež tu nájdete 8 Mpx fotoaparát, 2 GB RAM či bezdrôtové technológie NFC, Wi-Fi alebo Bluetooth. Výdrž tabletov nebola oznámená, takisto ani ich predbežná cena. Podľa neoficiálnych informácií sa do predaja dostanú niekedy na konci októbra.

 

ASUS Tablet 810

Foto: ASUS

Komentáre k článku