UPRIGHT GO – naučte sa správnemu držaniu tela s touto krabičkou

Kickstarter nás nikdy neprestane udivovať všemožnými projektmi. UPRIGHT GO je malý doplnok na telo, ktorý vás naučí zdravému držaniu tela.

https://youtu.be/Toq-q-9yeoA

Zlé držanie tela sa stáva čoraz väčším problémom. Až 8 z 10 Američanov bude mať v budúcnosti problémy s chrbticou. „Vďačiť“ za to môžeme dobe, ktorá to jednoducho vyžaduje. UPRIGHT GO s týmto problémom bojuje svojím spôsobom.

Pozrite siSadnite si na pokročilú fitloptu!

ZDROJ | Kickstarter

Zariadenie prichádza od tvorcov gadgetu UPRIGHT PRO, ktorý sa dočkal veľkého úspechu. Spoločnosť tak na trhu nie je nováčikom a ich produkty majú za sebou niekoľko výskumov, ktoré potvrdzujú pozitívne zlepšenia.

UPRIGHT GO je malá biela krabička, ktorú si používateľ pripevní na hornú časť chrbáta pomocou obojstranného lepiaceho pásika. Od tohto momentu má gadget dve využitia. Môže svojho nositeľa buď upozorniť pri zlom držaní tela alebo iba monitorovať situáciu a neskôr vytvoriť zaujímavú infografiku.

ZDROJ | Kickstarter

Prvá alternatíva spočíva v sledovaní majiteľových pohybov a pri nesprávnych návykoch zavibruje, čím ho upozorní na napravenie chrbtice. Zakladatelia sľubujú zlepšenie postoja v priebehu dvoch až troch týždňov.

ZDROJ | Kickstarter

Druhá možnosť nejak neruší. Práve naopak. V tomto prípade je UPRIGHT GO potichu umiestnený na chrbáte a analyzuje návyky svojho nositeľa. Na konci obdobia vytvorí graf, ktorý zašle používateľovi do aplikácie. S tou komunikuje pomocou Bluetooth 4.0.

Výdrž tohto sledovača aktivity je 8 hodín. Dosiahnutá môže byť 45-minútovým nabíjaním. Zariadenie má byť taktiež odolné voči potu i vode.

Pozrite siWheel – gramofón novej generácie z Kickstarteru

Vidíme tu však i niekoľko nevýhod. I napriek malým rozmerom či hmotnosti môže majiteľovi prekážať. A ak si na ňu aj zvykne, jeho okolie ju bude mať na očiach tiež, čo nemusí byť napríklad v biznis sfére najvhodnejšie. Komunikácia so smartfónom cez Bluetooth taktiež nemusí byť pre telo najvhodnejšia.

ZDROJ | Kickstarter

Momentálne najdostupnejšia ponuka sa začína na 69 dolároch, maloobchodná cena bola stanovená na 99 USD. Ak teda máte záujem zlepšiť svoje držanie tela a obetujete prípadný diskomfort či nechápavé pohľady druhých, môže byť práve toto vhodná cesta.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku