Univerzita MIT prináša nový, produktívnejší spôsob učenia jazykov

Ak ste sa niekedy chceli učiť cudzí jazyk, pravdepodobne ste siahli po Duolingo či inej alternatíve. Univerzita MIT ale prišla s novým, údajne produktívnejším riešením.

Všetci to poznáme. Či už sa nevieme dočkať výťahu alebo kamaráta, pri týchto činnostiach jednoducho čakáme. Čas vtedy nevyužívame veľmi kreatívne. Vedci z MIT univerzity prišli s nápadom, ako premeniť týchto niekoľko minút na učenie sa nového jazyka.

Pozrite siEnglish Phrasal Verbs: naučte sa frázové slovesá v anglickom jazyku

Základom je séria aplikácií s názvom WaitSuite. Tie využívajú momenty, kedy sa bezducho pozeráme na svoj smartfón a používateľovi napríklad zobrazia novú slovnú zásobu, ktorú si môže precvičiť.

ZDROJ | Sony

Oproti iným titulom, ktoré pomáhajú pri učení jazyka je tu však jeden zásadný rozdiel. Zatiaľ čo napríklad Duolingo nabáda ku tomu, aby si človek našiel každý deň čas na krátku hodinu výučby, WaitSuite ju bude ponúkať v tej aplikácii, ktorej sa nachádzate.

Môže ísť o mailového klienta, ktorý sa zrovna synchronizuje, Wi-Fi sieť, na ktorú sa chcete pripojiť či internetový prehliadač, ktorý načítava webovú stránku. Riešenie od MIT je šikovne zakomponované tak, aby nerušilo okolitý dizajn, no zároveň prinieslo prídavnú hodnotu.

ZDROJ | Samsung

Autori projektu už teraz vytvorili prvú funkčnú verziu zo série aplikácii v podobe rozšírenia do prehliadača Chrome s názvom WaitChatter. Fungovať bude zatiaľ len pri využívaní G+ chatu, no úprimne, koľkí z nás využívajú práve komunikačný prostriedok od Google.

Pozrite siiTranslate – prekladajte do 90-tich jazykov kdekoľvek

Ďalším cieľom tímu bude vymyslieť spôsob, ako podobné metódy uplatniť aj do audio formátu. Vďaka tomu by používateľ nemusel mať oči stále na displeji smartfónu a efektivita by vzrástla opäť.

ZdrojMIT

Komentáre k článku