Top 8 noviniek, ktoré prináša Android Oreo

ZDROJ | Google

Nová verzia Androidu s názvom Oreo sa už pomaly dostáva do prvých zariadení a preto si teraz zhrnieme osem zásadných noviniek, ktoré ôsma verzia Androidu prináša.

https://youtu.be/twZggnNbFqo

1. Lepšia výdrž batérie

Telefóny s novou aktualizáciou Oreo vydržia dlhšie vďaka novej správe procesov na pozadí. Nová verzia konečne obmedzí beh niektorých aplikácií na pozadí, vďaka čomu telefón nie len dlhšie vydrží, ale zároveň bude rýchlejší. Systém taktiež obmedzí osviežovanie údajov o polohe. Tie bude môcť aplikácia bežiaca na pozadí získať len niekoľkokrát za hodinu. Novinkou je aj nové zobrazenie využitia batérie, v ktorom môžete zistiť, ktorá aplikácia vybíja batériu najviac.

ZDROJ | Android Police

2. Dôraz na bezpečnosť

S Oreom prichádza do obchodu Play aj služba Google Play Protect, ktorá je dostupná aj pre staršie systémy. Google Play Protect bude používateľa upozorňovať na škodlivé aplikácie, ktoré môže prípadne odstrániť automaticky. Pri nainštalovaní celý telefón preskenuje, či sa v ňom už škodlivý malvér nenachádza.

https://youtu.be/FMSwhXjEIao

3. Obraz v obraze kdekoľvek

Funkcia obraz v obraze bola dostupná už predtým, no len v aplikácii YouTube. Tentoraz budete mať možnosť prehrávať video z akejkoľvek aplikácie na popredí ktorejkoľvek aplikácie, ktorá to bude podporovať.

Pozrite siSamsung ukázal Galaxy Note8 – toto je najlepší smartfón výrobcu

4. Pribudli odznaky na aplikácii

Funkcia známa najmä z iOS sa konečne dostáva aj do Androidu. Používatelia budú mať od teraz možnosť zapnúť si odznaky na aplikácii, ktoré budú notifikácie priamo pri ikone aplikácie.

ZDROJ | Google

5. Kategorizácia notifikácií podľa dôležitosti

Oreo umožní notifikácie rozdeliť do rôznych kategórií podľa ich priority. Rôzne môžete nastaviť dokonca aj notifikácie z jednej aplikácie. V praxi to napríklad znamená, že môžete dostať upozornenie so zvukom od konkrétneho človeka, no skupinový chat aktivuje len tichú notifikáciu.

6. Nové smajlíky

Nebol by to správny update bez nového vzhľadu emoji smajlíkov. Google prerobil všetkých smajlíkov, ktoré sa teraz viac podobajú tým z ostatných platforiem. Okrem starých v novom šate pribudlo aj 69 úplne nových smajlíkov. Medzi ne patrí zombie, drakula, ježko, či vybuchujúca hlava.

ZDROJ | Google

7. Nové skratky vo fotoaparáte

Fotenie v novom Androide bude očosi jednoduchšie. Dvojitým poklepaním na displej sa obraz priblíži o 50 percent a prepínať medzi fotoaparátom a kamerou sa tentoraz bude obyčajným klepnutím na ikonu.

8. Synchronizácia medzi zariadeniami

Automatické dopĺňanie bude v novom systéme jednodné na každom zariadení, ktoré používate. Prihlasovacie údaje, adresy či kreditné karty budú synchronizované medzi zariadeniami v aplikáciách tak, ako to teraz robí Chrome. Prvou aplikáciou, ktorá túto funkciu podporuje je správca hesiel LastPass.

ZDROJ | Google

ZdrojGoogle

Komentáre k článku