Tmall Genie X1 – inteligentný reproduktor od giganta Alibaba

Ak sa vám zdá, že inteligentných reproduktorov, ktorým tiež zvykneme hovoriť domáci asistenti, je na trhu málo, tak vás vyvedieme z omylu. Teda presnejšie, z omylu nás chce vyviesť čínsky gigant Alibaba.

ZDROJ | bot.tmall.com

Ten je známy prevádzkovaním jedného z najväčších e-shopov na svete, AliExpress. A aby v hanbe nezostal, po vzore svojho najväčšieho konkurenta (Amazon a jeho reproduktor Echo) predstavil vlastný inteligentný reproduktor Tmall Genie X1.

Pozrite siAmazon Echo prichádza do Anglicka a Nemecka

S rozmermi 126 x 83 x 83 mm má hmotnosť 400 g. Po dizajnovej stránke výrobca neexperimentoval a použil osvedčený konkurenčný recept, tvar valca. Hardvérovým základom reproduktora Tmall Genie X1 je procesor MTK MT8516 a zosilňovač TI TAS5751M.

ZDROJ | bot.tmall.com

Rovnako, ako ostatné inteligentné reproduktory, je ovládaný hlasovými príkazmi, no, pochopiteľne, v mandarínčine. Angličtinu teda od Tmall Genie X1 nečakajte.

Pozrite siAmazon Echo Show – prvý asistent od Amazonu s displejom

Zato však zvládne bežné funkcie ako inteligentný hlasový asistent, ovládanie inteligentných zariadení v domácnosti, informácie o počasí, prehľad správ, ale aj prehrávanie hudby a mnoho ďalších zručností, tzv. skills.

Pozrite siGoogle Home – umelá inteligencia aj v domácnosti

Tmall Genie X1 je na čínskom trhu ponúkaný za 499 ¥ (cca 65 €) a prvé kusy budú zákazníkom expedované od 17. júla 2017.

Zdrojbot.tmall.com

Komentáre k článku