The Oregon Trail Settler: dobyte Ameriku a postavte prosperujúce mesto

V poslednom čase sa v Play Store začínajú „množiť“ jednoduché strategické hry. To je v podstate dobre, pretože tento žáner ponúka výbornú hrateľnosť (až kým to s ním nezačnete preháňať) a pobaví na dlhý čas. Keďže je titulov veľké množstvo, môžeme si vyberať tie najlepšie. Takým je napríklad aj Oregon Settler s tematikou osídľovania divokého západu.

The Oregon Trail: Settler

Vaša úloha je jasná. Ako otec rodiny musíte rozbehnúť prosperujúce hospodárstvo na obsadenom pozemku. To obnáša stavbu budov, chov zvierat, pestovanie rastlín a ďalšie činnosti, napríklad lov alebo rybárčenie. Cieľom je nielen zaistiť dostatok surovín a efektívne fungovanie osady, ale aj spokojnosť a šťastie členov rodiny. Zo všetkých kategórií (budovy, plodiny, zvieratá a ďalšie) je k dispozícii veľké množstvo druhov s rôznymi investičnými nákladmi, rýchlosťou, intenzitou a druhom efektu. Je teda potrebné starostlivo zvážiť, do čoho investovať. Príjemným spestrením sú minihry, ale aj ohrozenia – cez osadu sa totiž môže kedykoľvek prehnať stádo byvolov, hurikán alebo banditi. Môžete sa rozhodnúť, či zaplatiť drahú ochranu alebo risknúť nemalé škody. Hra obsahuje množstvo misií, na ich plnenie ale netlačí, takže máte dostatočnú voľnosť.

The Oregon Trail: Settler

Fungovanie hry je postavené na šiestich atribútoch – mince, bankovky, drevo, jedlo, energia a skúsenosti. Ako už sme si u hier „zadarmo“ zvykli, za bežne získavané mince si kúpite len menej efektívne tovary. Bankovky získate pri postupe na vyššiu úroveň (zbieraním skúseností) alebo nákupom za reálne peniaze. Malý problém je aj s energiou – každá činnosť niečo stojí a vaša sila sa dobíja pomaly. Takže ide o ďalšiu hru, ktorá sa väčšinu času hrá sama – dobíjanie energie a činnosti poľnohospodárskych jednotiek i budov prebiehajú aj po jej ukončení.

Link na stiahnutie v Google Play

 

Hra bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Google Play

Komentáre k článku