Testujeme aplikácie a hry pre iOS (66.časť)

Nie každá nezisková organizácia ide s dobou. To sa však nedá povedať o organizácii Informačné centrum mladých, ktorá ako prvá slovenská neziskovka predstavila vlastnú aplikáciu pre operačný systém Apple iOS. Okrem toho si ukážeme správcu úloh, ktorý je rýchly, multiplatformový a ešte aj dobre vyzerá.

QR kódy ICM a Any.DO

ICM – Informačné centrum mladých

Ako samotný názov prezrádza aplikácia ICM, ktorú si v App Store môžete stiahnuť zadarmo je aplikáciou venujúcou sa činnosti neziskovej organizácie Informačné centrum mladých. ICM je organizáciou, ktorá sa zaoberá poskytovaním bezplatných informačných a poradenských služieb pre mladých ľudí. Aplikácia je samostatne rozdelená do niekoľkých oblastí. Nájdete v nej sekcie ako Informačné centrum mladých, Kariérové poradenstvo, Dobrovoľníctvo, O ľudských právach, Drogy a prevencia a Sexualita mladých. Aplikácia prináša aj praktické rady do života, alebo možnosť kedykoľvek si nalistovať vzory rôznych dokumentov, ako napríklad životopis, alebo Europass. Nechýba ani možnosť priameho kontaktovania konzultačného centra, prípadne vyhľadanie najbližšieho informačného centra na základe vašej aktuálnej lokality. V priebehu tohto roka by sa mala aplikácia ICM objaviť aj na operačnom systéme Google Android.

Informačné centrum mladých

Any.DO

Aplikácia Any.DO je vynikajúcim multiplatformovým správcom vašich úloh, ktorý je navyše dostupný zadarmo. Okrem operačného systému Apple iOS túto aplikáciu využijete aj na zariadeniach s operačným systémom Google Android. Vzhľadom pripomína Any.DO najmä nový operačný systém Microsoft Windows Phone. Našťastie po vzore tohto systému preberá aplikácia aj jednoduché a prehľadné ovládanie. Spravovanie úloh a pridávanie nových je veľmi jednoduché. Nechýba možnosť nastavenia priority úloh, ich triedenia do zložiek, alebo presúvanie úloh na iný termín s podporou funkcie „drag & drop“. Pri samostatnom zadávaní novej úlohy sa aplikácia snaží predpovedať vaše zadanie, čo ešte viac zjednoduší prácu. Nechýba možnosť zadávania úloh hlasom. Bohužiaľ si ju užijete iba ak viete po anglicky. Ak svoj iPhone otočíte naležato uvidíte okrem zoznamu úloh aj kalendár. Jednotlivé úlohy môžete zdielať pomocou emailu, alebo sociálnych sietí Twitter a Facebook.

Any.DO

Foto: Autor, iTunes

Komentáre k článku