Tesla chystá plne elektrický pickup, bude väčší ako Ford F-150

Elon Musk miluje Twitter. Práve táto sociálne sieť mu učarovala natoľko, že je cez ňu schopný prezrádzať veci, ktoré by inak možno nepovedal. Vďaka tomu sme sa dozvedeli množstvo noviniek v minulosti, ale aj novinky, ktoré nás čakajú v budúcnosti. Napríklad sa môžeme tešiť na Model Y a plne elektrický pickup.

Pozrite siRevolúcia prichádza nenápadne. Prevratné batérie chystá Samsung aj Tesla

Pod ďakovným postom, ktorý Elon Musk na Twittri uverejnil len včera sa objavilo vyše 11 tisíc komentárov.

Medzi nimi sa objavila aj otázka, alebo skôr žiadosť, že by sa zišiel aj plne elektrický pick-up. Elon na komentár reagoval slovami: „Sľubujem, že vyrobíme pickup hneď po Modeli Y.“ V tejto vete Elon prezradil nielen to, že Tesla chystá plne elektrický pickup, ale aj Model Y. Ten by mala Tesla predstaviť už budúci rok, pričom výroba a prvé dodávky začnú v roku 2019.

Pickup má Elon Musk pritom v hlave už 5 rokov. Mal by byť zároveň veľkosťou podobný, resp. o trochu väčší ako obrovský americký pickup, Ford F-150. Zároveň má priniesť unikátnu funkciu, ktorá má nastaviť „nové pravidlá hry“.

Pozrite siTesla Roadster – prekvapenie roka s dojazdom 1 000 km a maximálkou 400 km/h

Pripravovaný pickup z dielne automobilky Tesla má byť veľkosťou podobný, ba o čosi väčší, ako Ford F-150. Aktuálny model vyzerá takto:

ZDROJ | Ford

Potešiteľné je i to, že Tesla pravdepodobne už dokončuje testovaciu fázu finálneho systému Autopilot 2.0, ktorý Elona ohúril a myslí si, že aj používatelia budú mať podobnú skúsenosť.

Otázok a odpovedí Elona Muska je však pod ďakovným Tweetom podstatne viac. Množstvo z nich sa týka tipov na vylepšenie aktuálneho systému v elektromobiloch Tesla. Napríklad by sa majitelia mali dočkať lepšieho internetového prehliadača, podstatne lepšej navigácie, pretvorenia kamier vo vozidle na čiernu skrinku, automatické prispôsobenie rýchlosti stieračov podľa množstva dažďa apod.

Komentáre k článku