Tieto zaujímavosti o nových Pixeloch Google zamlčal

Google nám 4. októbra ukázal svoju predstavu dokonalého Android smartfónu. Ako to už ale býva zvykom, na konferencii neodznelo všetko. Toto je súhrn toho najdôležitejšieho pre tých, ktorí kúpu nového Google Pixel 2 smartfónu zvažujú.

Google Pixel 2 a Pixel XL 2 boli predstavené 4. októbra. V predaji síce ešte nie sú, postupom času sa ale dozvedáme ďalšie a ďalšie zaujímavé informácie, ktoré na samotnej konferencii neodzneli. Ak teda zvažujete kúpu práve tohto smartfónu a náš článok z konferencie už máte prečítaný, možno sa dozviete znova niečo nové.

Dostupnosť

Keď Google minulý rok predstavil Pixel, ľudia boli nadšení. Nepáčil sa im ani tak dizajn či technológie, najsilnejšia stránka smartfónu bola harmónia medzi softvérom a hardvérom. Vyhľadávací gigant chcel týmto spôsobom konkurovať Apple.

V jednej veci ale Google zatiaľ spoločnosti Apple konkurovať nemôže. Je ňou dostupnosť. Zatiaľ čo iPhone nájdeme v takmer každom elektre, Google Pixel neponúkal ani jeden väčší predajca, podobná situácia bola aj na e-shopoch. Google na Slovensku konieckoncov oficiálne svoje produkty nepredáva.

ZDROJ | Google

Väčší Google Pixel XL bol navyše ťažko dostupný, čo by tento rok mohlo byť vyriešené rozdelením výroby. Zatiaľ čo menší smartfón vyrába LG, o ten väčší sa stará HTC, ktoré mimochodom po novom pod konglomerát Alphabet aj patrí. Dostupnosť je každopádne nedoriešená otázka, o ktorej vás budeme priebežne informovať.

Pozrite siGoogle Pixel 2 XL vs 12 najlepších smartfónov súčasnosti

Neobmedzený úložný priestor pre fotografie a videá

Google sa na konferencii stihol pochváliť, že podobne ako pri predchádzajúcom modeli, i tento rok sa majitelia nových Pixelov dočkajú neobmedzeného úložiska pre fotografie. Na cloud ich môžu ukladať v originálnej kvalite.

V Európe sa ale používatelia ukladaniu fotografii v originálnej kvalite budú tešiť len do 15. januára 2021, v Spojených štátoch amerických len do konca roka 2020. Zábery a videá budú na cloud ukladané i potom, ich kvalita sa ale zníži.

ZDROJ | Google

Google Pixel XL 2 a výdrž batérie

Tohtoročný väčší súrodenec dostal do vienka okrem bezrámikového 6-palcového pOLED displeja aj batériu s kapacitou 3 520 mAh. Tá z neho robí šampióna s najväčšou batériou spomedzi najpredávanejších Android smartfónov. Druhý sa umiestnil Samsung Galaxy S8+ s kapacitou 3 500 mAh.

Efektívnejší Snapdragon 835, Android Oreo či nová technológia displeja by mohla Pixelu XL 2 zabezpečiť jednu z najlepších výdrží batérií tohto roka. Výsledky sa ale dozvieme až z reálnych testov.

3-ročná softvérová podpora pre nové Pixely?

Prvá generácia Android smartfónov mala sľúbenú 2-ročnú podporu softvérových updatov a 3 roky podpory pre bezpečnostné aktualizácie. Tento rok by sme sa ale mohli dočkať podpory až počas 3 rokov. Na stránke Google hovorí len o 3-ročnej podpore bezpečnostných záplat, známy novinár JR Raphael má ale iné informácie, ktoré majú pochádzať priamo od Google.

Najnovšie už bez 3,5 mm jacka

Pamätáte si na reklamu pre nové Pixel zariadenia minulý rok? Google v nej zámerne spomenul fakt, že jeho smartfóny majú narozdiel od konkurencie (Apple iPhone 7) 3,5 mm jack. Za rok na túto skutočnosť spoločnosť pravdepodobne zabudla a audio port tu už nenájdeme.

Tu to ale nekončí. Google na svojej stránke bude ponúkať i náhradný adaptér v prípade, že by ste pribalený stratili. Ten však stojí 20 dolárov, pričom na Apple stránke nájdeme rovnaký produkt určený pre iPhone za 11 dolárov menej. „Predražený“ Apple tak má novú konkurenciu, minimálne v tomto prípade.

Nové Google Pixel smartfóny prichádzajú s niekoľkými kontroverznými novinkami. Ak ale smartfóny „Made by Google“ budú minimálne tak dobré, ako pred rokom, používatelia im tieto chybičky radi ospravedlnia.

ZdrojThe Verge,Reddit,Google,The Verge

Komentáre k článku