Čo do školy? 15 najlepších aplikácií pre študentov

Návrat do školských lavíc sa blíži a my sme si pre vás pripravili sériu článkov Čo do školy. Naposledy sme sa pozreli na 5 notebookov do 500€. Dnes vám poradíme, aké aplikácie by vám nemali chýbať v smartfóne v novom školskom roku.

Aplikácie v telefónoch nám uľahčujú každodenný život už niekoľko rokov a od vtedy sa objavilo niekoľko šikovných aplikácií, z ktorých vyťažia aj študenti. Pripravili sme si pre vás 15 aplikácií, ktoré vám uľahčia štúdium.

EduPage (Android | iOS) / AiS2 študent (Android)

Aplikácia EduPage umožňuje študentom aj rodičom sledovať známky, rozvrh, dochádzku alebo aj poznámky priamo z mobilu či tabletu. Aplikácia podporuje aj notifikácie a upozorní napríklad aj na novú domácu úlohu. Škola musí samozrejme tento systém podporovať.

Alternatívou pre vysokoškolákov je aplikácia AiS2 študent. Každý kto chodí na školu, ktorá používa AiS2 vie, ako nezvládnutý celý systém je. Trochu spríjemniť jeho použitie umožní mobilná aplikácia, cez ktorú sa študent môže prihlasovať na skúšky alebo si kontrolovať hodnotenia. Aplikácia je bohužiaľ dostupná len pre Android a verzia pre iOS sa podľa slov tvorcov zatiaľ neplánuje.

CG Transit (Android | iOS)

Cestovné poriadky na vlaky, autobusy či MHD vždy po ruke, bez pripojenia na internet. To ponúka aplikácia CG Transit od českých vývojárov. Jednotlivé cestovné poriadky sú síce po skončení skúšobnej lehoty spoplatnené, no licencia na rok pre celé Slovensko za 4,49 eur sa celkom oplatí, vzhľadom na to, koľko času a nervov vám aplikácia pri cestovaní do školy ušetrí. Ak stále váhate, prečítajte si našu recenziu.

Pozrite siCG Transit: cestovný poriadok dostupný aj bez internetu

CG Transit CG Transit

iStudiez Pro (Android | iOS)

Do aplikácie iStudiez si študent môže zapísať svoj rozvrh, učiteľov aj miestnosti, kde sa jednotlivé hodiny vyučujú. Aplikácia pripomenie aj zapísané domáce úlohy alebo skúšky a umožní zapisovať známky, z ktorých dokáže následne vyrátať výslednú známku z predmetu. Aplikácia sa dokáže synchronizovať s kalendárom a taktiež s verziou pre macOS Windows.

Microsoft OneNote (Android | iOS)

OneNote od Microsoftu umožňuje jednoducho zapisovať poznámky klávesnicou, hlasom alebo rukou. S pomocou pera môže OneNote slúžiť na zapisovanie poznámok aj z predmetov ako matematika či chémia, kde klasická klávesnica nestačí. OneNote je súčasťou balíčka Office 365, takže sa všetky poznámky synchronizujú s plnohodnotnou verziou pre počítače.

Photomath (Android | iOS)

Skenovaním alebo prepísaním príkladu môžete pomocou Photomath vypočítať lineárne rovnice, kvadratické rovnice, logaritmy integrály a mnoho ďalších druhov príkladov. Aplikácia vám ukáže aj postup počítania, aby ste to nabudúce zvládli bez jej pomoci. Aplikácia je dostupná zadarmo pre Android a iOS.

iTranslate (Android | iOS)

Šikovná aplikácia, ktorá zvláda prekladanie viac ako 90 jazykov kedykoľvek a kdekoľvek. Nechýba preklad celých viet, podpora diktovania, podpora widgetov na iOS, integrácia do iMessage či offline režim. iTranslate sme podrobili aj recenzii.

Pozrite siiTranslate – prekladajte do 90-tich jazykov kdekoľvek

Dropbox (Android | iOS) / Google Drive (Android | iOS)

Príslovie hovorí „Zálohuj svoje dáta toľkokrát, koľkokrát ich máš rád“. To platí aj pre poznámky zo školy. Cloudové služby dnes ponúkajú bezplatne dostatok miesta na dokumenty či prezentácie. Väčšina služieb taktiež ponúka zdieľanie priečinkov, čo uľahčí zdieľanie poznámok zo školy so spolužiakmi. Každá aplikácia z cloudových služieb ponúka iné vychytávky. Napríklad aplikácia Dropbox umožňuje skenovať dokumenty a uložiť ich rovno do cloudu. Google Drive na druhú stranu ponúka tvorbu a úpravu dokumentov priamo v aplikácii.

Khan Academy (Android | iOS)

Khan Academy a ich mobilná aplikácia ponúka zhruba 10 000 rôznych výučbových videí z matematiky, fyziky, biológie, informatiky, umenia či ekonómie. Vďaka tejto aplikácii si teda môžete jednoducho prebrať veci, ktoré vám v škole unikli. Videá sa dajú sledovať aj v offline režime a aplikácia štúdium odmeňuje odznakmi a bodmi.

WiseDay (Android | iOS)

Ak máte v škole pocit, že nič nestíhate, alebo sa iba chcete naučiť ovládať time-manažment, skúste aplikáciu WiseDay. Aplikácia slúži ako osobný asistent, ktorý vie kedy máte čas na základe udalostí, ktoré už máte v kalendári. Zapamätá si všetky dôležité úlohy, ktorým môžete určiť aj prioritu. WiseDay si od nás odnieslo hodnotenie 89%.

Pozrite siWiseDay – nebojte sa, sova to naplánuje za vás

Star Walk 2 (Android | iOS)

Ak vás fascinuje vesmír a nestačí vám tých pár hodín, ktorým sa v škole vesmíru venuje, skúste aplikáciu Star Walk 2. Stačí namieriť kameru telefónu na oblohu a Star Walk popíše akékoľvek súhvezdie, planétu alebo satelit. V aplikácii je aj kalendár zaujímavých udalostí, ktoré sa na oblohe oplatí sledovať.

SK Radio (Android)

Prestávky v škole si môžete skrátiť aplikáciou SK Radio, ktorá ponúka bohatý zoznam slovenských rádií. Okrem toho sa dá aplikácia použiť ako budík. Aplikácia je dostupná zadarmo pre Android výmenou za reklamy, ktoré sa dajú odstrániť za poplatok 2,99€. SK Radio u nás získalo hodnotenie 83%.

Pozrite siSK Radio – počúvajte svoje obľúbené slovenské rádio kdekoľvek

Duolingo (Android | iOS)

Ak vám robí problém štúdium jazykov v škole, skúste to cez aplikáciu Duolingo. Tá ponúka až 23 rôznych jazykov, z ktorých si vyberie každý. Štúdium jazykov v Diolingu je navyše úplne zadarmo a v zábavnejšej forme, ako v školskej lavici.

Periodická tabuľka (Android)

Možno sa vám už stalo, že ste si zabudli periodickú tabuľku doma práve v deň, keď bola hodina chémie. Zachrániť vás v takomto prípade môže aplikácia „Periodická tabuľka“, ktorá je dostupná zadarmo pre Android.

Mindly (Android | iOS)

Možno ste už niekedy počuli o myšlienkových mapách a možno si ich niekedy robíte aj nevedomky. Mindly vám umožní si vytvárať myšlienkové mapy, ktoré vám pomôžu usporiadať si myšlienky. Ak sa učíte zložité rozdelenia, alebo si potrebujete usporiadať nápady pre triednu prezentáciu, určite skúste túto aplikáciu.

Zeměkvíz (Android | iOS)

Toto nie je tak úplne aplikácia, ale skôr hra. Jej úlohou je preveriť vaše znalosti známych miest po celom svete. Aplikácia vám ukáže fotku nejakého miesta a vy máte z ponúknutých písmen poskladať jeho názov. Znalosti z tejto hry by sa vám mohli hodiť aj na hodinách geografie. Zeměkvíz si od nás odniesla hodnotenie 79%.

Pozrite siZeměkvíz: oprášte si znalosti zo zemepisu

Zeměkvíz Zeměkvíz

Komentáre k článku