Čo do školy? 4 perfektné konzoly na odreagovanie sa

Akokoľvek to neradi oznamujeme, no školské prázdniny sa pomaly ale isto končia. To však neznamená, že by ste mali byť v depresii. Ponúkame vám zoznam 4 tipov na handheld konzoly, s ktorými sa nebudete v škole zaručene nudiť. Článok je súčasťou série Čo do školy, v ktorej sme vám priniesli témy ako 15 najlepších aplikácií pre študentov či 5 notebookov do 500 eur.

Konzoly do nášho zoznamu sme vyberali na základe ich kompaktných rozmerov, ktoré umožnia si tzv. handheld konzolu vziať aj do školskej tašky.

Napriek tomu, že handheld konzoly nahrádzajú v dnešnej dobe smartfóny, stále sa na trhu nájdu kúsky, ktoré ponúkajú kvalitné herné tituly a hrateľnosť, ktorú (našťastie) smartfón nevie nahradiť.

Pozrite siČo do školy? 15 najlepších aplikácií pre študentov

Sony PlayStation Vita

Napriek tomu, že sa jedná o 6-rokov starú konzolu, hry na ňu naďalej vychádzajú a okrem kvalitného spracovania ponúka 5″ dotykový OLED displej a perfektné vnútro, ktoré zabezpečí prvotriednu grafiku.

V zadnej časti tiež nájdete dotykovú plochu, pomocou ktorej tiež môžete ovládať niektoré hry. PlayStation Vita ponúka výborné hry, aké na smartfónoch nenájdete, ako napríklad Uncharted: Golden Abyss či Gravity Rush.

ZDROJ | PlayStation

Tiež disponuje funkciou Remote Play, ktorá umožňuje si Vitu prepojiť s vašou konzolou PlayStation 4. Cena konzoly je približne 200 eur.

Pozrite siSony PlayStation Vita 2000: inovovaná prenosná herná konzola

Nintendo 3DS XL

Jedna z najpopulárnejších handheld konzol v Japonsku sa teší popularite aj u nás a ak obľubujete hry v štýle Pokémon, Super Mario alebo Professor Layton, potom je Nintendo 3DS XL práve pre vás. Vďaka funkcii 3DS dostanete zaujímavý zážitok stereoskopického 3D obrazu, na ktorý nepotrebujete 3D okuliare.

ZDROJ | Nintendo

Cena je približne 190 eur a za túto hodnotu dostanete minimálne jednu hru ako bonus, 4,88″ displej a vstavaný internetový prehliadač. Výhodou je tiež podpora amiibo hier, kde môžete hru ovládať pomocou interaktívnych fyzických figúrok.

Pozrite siNVIDIA SHIELD TV 2017 – miniatúrne centrum zábavy k akémukoľvek TV

Nvidia Shield Tablet K1

Aj keď tento rok vyšla perfektná konzola Nvidia Shield TV, do školy si ju vziať nemôžete. Nvidia však pred pár rokmi prišla so zaujímavým herným tabletom, ktorý funguje ako ručná konzola.

8″ Full HD displej a procesor Tegra K1 so štvoricou jadier Cortex-A15 sa vám postará o perfektný herný zážitok aj v školskej lavici. Najlepšie na tom je, že tablet ponúka množstvo hier cez streamované hranie. Všetko samozrejme závisí od rýchlej Wi-Fi siete. Cena je približne 170 eur. Pomocou HDMI si navyše môžete z tabletu vytvoriť plnohodnotnú konzolu.

Pozrite si3 dôvody za Nintendo Switch a 3 proti

Nintendo Switch

To najlepšie sme si nechali nakoniec a náš zoznam suverénne uzatvára najnovšia konzola od handheldového majstra Nintenda. Konzola je na trhu od marca 2017 a v mnohých rebríčkoch boduje ako naj-inovatívnejšia a naj-originálnejšia konzola za posledné roky.

ZDROJ | Nintendo

Koncept modulárnej konzoly je vhodný ako do školy, tak aj na doma, keďže si ju viete jednoducho pripojiť k veľkej obrazovke. Nechýbajú perfektné hry ako Super Mario Odyssey, Zelda: Breath of the Wild, Rayman Legends či Minecraft. Cena je síce okolo 320 eur, no jedná sa o najnovšiu konzolu z nášho zoznamu, ktorá okrem cestovného „on the go“ hrania, ponúka aj plnohodnotné hranie pomocou pripojenia na TV obrazovku. Čo viac si priať?

Komentáre k článku