Telekom Happy XL pre mladých – 3+2 GB dát a 100 minút, no bez SMS

Telekom pred začiatkom platnosti nového nariadenia EÚ o roamingových poplatkoch predstavil nový paušál z rodiny Happy programov, ktorý je určený výhradne pre študentov. Má 5 GB dát, 100 minút do všetkých sietí, neobmedzené volania vo vlastnej sieti, ale žiadne SMS.

ZDROJ | Incipio

Telekom Happy XL pre mladých je zaujímavým počinom operátora. Je určený pre všetkých študentov (a vlastne aj neštudentov) vo veku od 15 do 26 rokov. Nie je potrebný pritom ISIC preukaz, stačí občiansky, kde operátor overí váš vek.

Nový paušál má stanovený mesačný poplatok na úrovni 19,99 €, pričom vybrať si môžete aj zariadenie z akciovej ponuky ako pre program Happy M. Tu je však jeden háčik. Zákazníci od 15 do 18 rokov budú mať k dispozícii verziu bez telefónu. Aj tak sa ale budú musieť zaviazať na 24 mesiacov, podobne ako zákazníci s akciovým zariadením.

Na druhej strane verzia bez telefónu ponúka výhodu nulovej zmluvnej pokuty. Ak teda vycestujete na pol roka či rok do zahraničia, paušál jednoducho zrušíte. Otázna je ale potom nutnosť viazanosti, keď si ju môžete kedykoľvek zrušiť.

ZDROJ | HTC

V mesačnom poplatku je zahrnutých 5 GB voľných dát, no tie sú rozdelené na 3+2 GB. 3 GB je možné využívať aj v zahraničí, takže od 15. júna aj bez príplatku v EÚ. 2 GB dát je určených výhradne na využívanie vo vlastnej sieti, teda na Slovensku.

Po ich minutí vás 1 000 MB bude stáť 5,99 € aj s možnosťou automatického obnovenia. Fungovať však bude aj jarná novinka denných balíkov – 1 GB za 1 € či neobmedzený objem dát za 4,99 €, oba však len na 24 hodín.

Súčasťou programu sú aj neobmedzené volania vo vlastnej sieti a 100 minút na hovory do akejkoľvek siete. Aj tu tak platí, že v EÚ od 15.6.2017 budete mať možnosť čerpať z týchto 100 minút na volania. Po ich prečerpaní budete platiť za minútu hovoru 0,06 €.

Aktuálne paušál obsahuje aj 100 minút na prichádzajúce hovory v EÚ. Od 15. júna by mali byť ale neobmedzené.

ZDROJ | Telekom

Jediné, čo tu môže mladým chýbať sú predplatené SMS/MMS správy. Naopak, operátor si za ne účtuje až 10 centov! Na predplatenej Easy karte pritom SMS stojí 6 centov!

Našťastie mladí ľudia SMS už nahrádzajú všemožnými chatovacími appkami, takže ich to veľmi trápiť nemusí. Je však možné doobjednať si balíček nekonečných SMS za 6,99 € mesačne.

ZDROJ | Incipio

ZdrojTelekom

Komentáre k článku