Tech svet (31.deň): O2 má vylepšený balíček internetu

Technologický svet a pokrok nespí takmer nikdy. Od včera sa toho udialo neúrekom, no zaujímavosťou sú napríklad manžetové gombíky s Wi-Fi, Razer vypredal Blade herný notebook za 2 800 USD (!), O2 zmenil základný balíček internetu či YouTube vylepšil niektoré služby. K lepšiemu.

 

Nezabudnite si kliknúť ani na novinky, ktoré stáli za celý článok:

JVC prinieslo nové kamery pre každého nadšeného kameramana

„Odľahčené“ ultrabooky Lenovo s lákavou cenou

Dokáže toto váš stolík pod TV?

Fujifilm predstavil trio kompaktov s poriadnym zoomom a GPS

 

 

Wi-Fi manžetové gombíky

Ako vystrihnuté z filmu Jamesa Bonda sú manžetové gombíky, z ktorých si jednoducho vytvoríte Wi-Fi sieť. Každý gombík okrem toho disponuje USB rozhraním a 2 GB pamäťou. Jeden z gombíkov je možné naprogramovať na vytvorenie vlastnej Wi-Fi siete jednoduchým zastrčením do USB v počítači. Len tá cena je poriadne vysoká – cca 235 €!

 Wi-Fi manžetové gombíky

Konečne!

Konečne si aspoň jeden svetový výrobca mobilov povedal, že odtlačky prstov sú na telefónoch neestetické. Japonský výrobca Sony by tak mal už v modeli Xperia S využiť nanotechnológiou pokrytý povrch, na ktorom už neuvidíte žiadne (snáď aspoň minimálne) odtlačky prstov. Zároveň by mala novinka ponúknuť aj rýchle nabíjanie batérie.

 Sony Xperia S

YouTube.com inovoval

Najznámejší server s videami vylepšil niekoľko svojich služieb. Vylepšenia sa dočkala podstránka Browse, video editor dostal nové funkcie a vo video manažéri si pochválite pôvodné funkcie ako napríklad informácie o štatistikách videí.

 YouTube logo

O2 mení základný balíček internetu

Od zajtra (1. februára 2012) si už menej nároční zákazníci budú môcť v O2 objednať balíček Internet do mobilu Mini za cenu 3 € mesačne s objemom dát 100 MB. Maximálna prenosová rýchlosť v balíčku je 512 kbps, po prečerpaní dát sa rýchlosť zníži na stále hrozných 16 kbps. Nový dátový balíček Internet do mobilu Mini nahrádza staršie balíčky Data 10 resp. 10 MB dát. Zákazníci týchto balíčkov budú automaticky migrovaní na nový balíček najneskôr do marca 2012.

 O2 internet

Vypredali všetky za 30 minút

Pamätáte si na predstavenie superherného notebooku Razer Blade (PC hranie nie je mŕtve! Zachráni ho Razer Blade)? Nevadí. Skoro ani my. Výrobca s poriadnym oneskorením notebook začal predávať 27.1. o 21:00 a o 21:30 bol už vypredaný. Počet kusov však výrobca neuviedol. Cena je však známa – 2 800 USD, teda približne 2 150 €! Nová várka má vraj prísť za 2 týždne.

 Razer Blade

Z iPhone 4S profi kamera?

Na výstave MacWorld spoločnosť iSupport predstavila tri doplnky pre iPhone 4S, ktoré by mali zlepšiť natáčanie s novým nahryznutým-jablkovým telefónom. Najvyšší model Cine Bundle za 189 USD (cca 145 €) mi príde ako poriadna šialenosť. To čo je na obrázku (svetlo, LCD displej, diktafón, šošovka) nie je obsahom balenia. Akoby chcela spoločnosť z iPhonu 4S spraviť náhradu profi kamery.

 iSupport Cine Bundle

Boxx

Nie, TECHBOX nerobí ďalší projekt. To je len malá elektrická motorka za 4 000 USD (cca 3 100 €), ktorá vás dopraví na krátke vzdialenosti.

 

Foto: youtube.com, Razer, iSupport, Sony, O2

 

Komentáre k článku