Taxify, silný konkurent pre Uber, mieri na Slovensko

Estónsky start-up, Taxify, sa po spustení služby v okolitých krajinách chystá prísť konečne aj na Slovensko. Bude to tak už štvrtá služba, ktorá poteší tých, ktorí sa často presúvajú po Bratislave taxíkmi. Hoci služby máme 3 (HopIN, Liftago a Uber), Taxify bude najväčším konkurentom pre Uber, ktorý taktiež pôsobí v mnohých krajinách sveta.

taxify-21
ZDROJ | Taxify

Taxify založil mladý Estónec Markus Villig v roku 2013. V súčasnosti operuje v 21 mestách v 16 krajinách na 3 kontinentoch. Taxify sa však neustále rozrastá o ďalšie krajiny, v ktorých bude pôsobiť. Na mapu tak pribudne aj Slovensko, resp. Bratislava.

taxify-15
ZDROJ | Taxify
taxify-16
ZDROJ | Taxify

Spustenie služby bude mať na Slovensku na starosti Matej Beňuška, bývalý marketingový manažér Uber Bratislava. Zatiaľ je otázny presný termín i to, či za jazdy bude možné platiť cez účet (paušál, kredit) u operátora, ako to funguje v zahraničí.

taxify-8
ZDROJ | Taxify

Službu v súčasnosti vo svete využíva okolo milión zákazníkov, pričom Taxify má v databáze cez 20 000 vodičov. Ide tak jednoznačne o najväčšiu európsku appku pre jazdy taxíkmi (Uber je americká spoločnosť).

taxify-23
ZDROJ | Taxify

Taxify chce zaujať nielen zákazníkov, teda tých, ktorí sa potrebujú dostať z miesta A do miesta B, ale aj taxikárov. Tým vraj chce ponúknuť nižšie poplatky oproti Uberu a prepracovanú podporu pre vodičov.

taxify-17
ZDROJ | Taxify

Čo sa týka zákazníkov, tí by mali pocítiť férový prístup napríklad aj čo sa týka príplatkov v čase špičiek či iných situáciách.

Taxify ako jedna z mála služieb je dostupná ako aplikácia nielen pre OS Android či iOS, ale aj Windows 8.1 a 10 Mobile.

 

ZdrojTaxify

Komentáre k článku