Súboj najvýkonnejších smartfónov súčasnosti

súboj

Rozmýšľate nad kúpou nového smartfónu, no zaujímajú vás predovšetkým praktické testy? Víťaz vás pravdepodobne neprekvapí, no druhé miesto už áno.

David Rahim z YouTube kanálu PhoneBuff sa pozrel na súčasné vlajkové lode, za ktoré môžeme pokladať OnePlus 3T, Huawei Mate 9 Pro, Apple iPhone 7 Plus, Samsung Galaxy S7 edge a Google Pixel XL.

OnePlus 3T vs. Galaxy S7 Edge vs. Google Pixel XL

Začneme videom z konca minulého roka, v ktorom sa David Rahim pozrel na trojicu smartfónov (OnePlus 3T, Samsung Galaxy S7 edge a Google Pixel XL) a vystavil ich svojmu výkonnostnému testu.

Testovanie ako zvyčajne začal spustením časovača a vrhol sa na spúšťanie náročných aplikácií a hier. V druhom kole si overoval či všetky spustené aplikácie ostali otvorené na pozadí a pripravené na prácu.

Pozrite siKtorá vlajková loď fotí najlepšie? Podľa vás Galaxy S7 edge

Najväčším prekvapením bola rýchlosť alebo skôr spomalenosť súčasnej vlajkovej lode kórejského výrobcu. Minuloročný OnePlus 3T, uvedený do predaja pred Vianocami, absolvoval obe v kratšom čase ako jeho súper Galaxy S7 edge jedno. Google Pixel XL skončil so stratou väčšou než jedna minúta.

OnePlus 3T vs. iPhone 7 Plus

Model OnePlus 3T s nadpriemernou 6 GB pamäťou RAM sa postavil voči najnovšiemu iPhonu, ktorý disponuje polovičnou kapacitou operačnej pamäte.

Pozrite siOnePlus 3T – Snapdragon 821, 6 GB RAM, 3 400 mAh batéria

Na začiatku sa mohlo zdať, že OnePlus 3T udrží krok s iPhonom 7 Plus, no zasekol sa na aplikácii Lapse it a postupne tak navyšoval stratu. Rozdiel po absolvovaní dvoch kôl predstavoval viac ako 10 sekúnd.

iPhone 7 Plus vs. Huawei Mate 9 Pro

Nakoniec si iPhone 7 Plus zmeral sily s ďalším čínskym smratfónom. Tentokrát čelil modelu Huawei Mate 9 Pro so 6 GB pamäťou RAM.

V tomto teste strávili telefóny v aplikácií Lapse it takmer totožný čas, no Huawei Mate 9 Pro zabrzdila hra Subway Surfers. Z toho dôvodu a po ďalších zaváhaniach dokončil prvé kolo so 6-sekundovou stratou.

V druhom kole spomalila súčasnú vlajkovú loď spoločnosti Huawei aplikácia Adobe Photoshop Express, ktorá nezostala na pozadí otvorená a spôsobila navýšenie straty na 10 sekúnd.

OnePlus 3T vs. Huawei Mate 9 Pro

Zdalo sa, že súboj o druhé miesto je rozhodnutý, no Huawei Mate 9 Pro opäť sklamal a nenechal všetky aplikácie na pozadí otvorené. Celkový rozdiel 10 sekúnd spôsobila hra Fit the Fat 2.

Pozrite siHuawei Mate 9 Pro so zakriveným displejom a veľkými pamäťami

Výsledok

Prvé miesto si nakoniec vyslúžil iPhone 7 Plus (len 3 GB pamäť RAM), druhé miesto možno prekvapivo získal OnePlus 3T a poslednú tretiu priečku obsadil Huawei Mate 9 Pro s totožnou kapacitou pamäte RAM ako 3T.

ZdrojPhoneBuff

Komentáre k článku