Spoznajte Samsung Galaxy S8/S8+ (6. časť): Softvérové vychytávky

Nové smartfóny Samsung Galaxy S8/S8+ patria medzi najvybavenejšie na trhu. Pozrite sa, aké softvérové vychytávky ponúknu.

Niet pochýb o tom, že novinky Samsung Galaxy S8/S8+ patria medzi top smartfóny súčasnosti. Na najvyššie priečky ich však neradí len ich cena, ale aj dizajn, hardvér, funkcie a unikátne vlastnosti, z ktorých niektoré doteraz neponúka žiadny iný smartfón. Postupne vám predstavíme 8 dôvodov, prečo si myslíme, že budú novinky úspešné.

Samsung Galaxy S8 a S8+ vás každý deň potešia množstvom softvérových vychytávok, ktoré vám uľahčia ich používanie. Napríklad známy Always On Displej umožní vďaka novým widgetom priamo spustiť hudbu bez odomknutia smartfónu. Môžete si vybrať aj iné sklady, a to všetko priamo z obrazovky Always On Displeja.

Multitasking po novom ponúka aj funkciu Snap Windows, kde si môžete z niektorej aplikácie vyrezať len malú časť, ktorá je zobrazená v multitaskingu. Môžete si tak počas písania e-mailu pozrieť vašu obľúbenú reláciu napríklad na YouTube. Dokonca je možné počas browsovania na internete cez druhé okno fotografovať.

V dnešnej dobe sa hodí aj nový Zabezpečený priečinok, vďaka ktorému môžete mať akýsi druhý ukrytý smartfón vo vašom smartfóne. Jednoducho si tak v smartfónochSamsung Galaxy S8 a S8+ uložíte vaše fotografie, videá a iné dokumenty na mieste, ktoré si odomknete len vy napríklad aj pomocou snímača očnej dúhovky.

Alebo čo poviete na také plávajúce tlačidlo fotoaparátu, ktoré si môžete umietniť tam, kde vám to najviac vyhovuje? Praktická funkcia, však?

Novinkou je aj podpora HDR, Samsung Galaxy S8 a S8+ totiž dostali od UHD Aliancie certifikáciu MOBILE HDR PREMIUM. Pri sledovaní HDR videí či HDR seriálov vám presne sprostredkovávajú tak sýte farby a kontrast, ako ich filmoví tvorcovia zamýšľali.

Ak sa chcete dozvedieť o novinkách Samsung Galaxy S8/S8+ viac, odporúčame navštíviť aj oficiálne stránky výrobcu Samsung, kde nájdete pekné animácie i grafiku k vybraným funkciám smartfónov.

Komentáre k článku