Slate – oživte svoje kresby digitálne

Ste grafik alebo umelec a hľadáte zaujímavý spôsob, ako tvoriť digitálne kresby? Riešením by mohlo byť špeciálne zariadenie Slate.

Pomocou Slate môžete okamžite digitalizovať vaše kresby bez ohľadu na to, na akom papieri píšete. Ako to vlastne funguje?

Slate sa skladá z dvoch základných častí – špeciálnej obrúčky, ktorú si môžete nasadiť na vaše ceruzky či perá a z podložky. Nejedná sa teda o nepohodlné digitálne pero, s ktorým musíte písať. Je ná vás, s akým perom či ceruzkou budete tvoriť.

ZDROJ | iskn
ZDROJ | iskn
ZDROJ | iskn

Pozrite siSketchBook for Tablet: poloprofesionálne kreslenie a čarbanie vo voľnom čase

Či už budete kresliť na ryžovom papieri, plátne alebo do novín, Slate si poradí. Stačí papier umiestniť na špeciálnu podložku, ktorá premení vaše kresby na digitálne umenie.

Zariadenie Slate je kompatibilné s Windows a Mac OSX počítačmi, rovnako aj s tabletmi iPad a smartfónmi iPhone. Okrem prepojenia cez USB ponúka aj Bluetooth bezdrôtové rozhranie.

Čo sa týka výdrže batérie, zariadenie sľubuje 8 hodín nepretržitého používania. Vnútorná pamäť zariadenia je 8 GB, čo podľa autorov projektu vystačí na 800 000 papierov, takže môžete kresliť až do zbláznenia.

ZDROJ | iskn

Pozrite siBioPen – raz vám nakreslia aj kolennú chrupku

Ak vás balíček zaujal, môžete si ho objednať z oficiálnej stránky výrobku za relatívne prijateľnú cenu 169 €. Produkt už je v predaji a mal by vám prísť domov do piatich dní. Momentálne prebieha akcia, v rámci ktorej dostanete jeden prstenec v hodnote 30 eur zdrama k balíčku. Okrem toho v balení nájdete samotnú podložku, pero, ktoré sľubuje pohodlné písanie, blok a elegantné púzdro.

Slate je skutočne unikátnym produktom, za ktorým stojí mladá firma iskn z franzúzskeho mesta Grenoble. Firme iskn sa podarilo prvotný úspech zaznamenať už pred tromi rokmi na crowdfundingovej sieti Kickstarter, kde s podobným produktom začínali.

ZDROJ | iskn

Pozrite siLenovo Yoga Book – hybrid s extrémnou výdržou

Zdrojiskn

Komentáre k článku