Sirin Labs Finney – prvý smartfón s integrovaným systémom blockchain

Firma Sirin Labs sa rozhodla vyvinúť najbezpečnejší smartfón na svete, ktorý bude fungovať na decentralizovanej platforme blockchain. Nesie pomenovanie Sirin Labs Finney.

Finney bude prvý open source blockchain smartfón. K dispozícii tiež bude Finney all-in-one počítač. Súčasná generácia zariadení sa zameriava na nové funkcie a marketingové ťahy, no zabúda na bezpečnosť, ktorá je ohrozená v oveľa väčšej miere ako v minulosti.

Finney sľubuje kyber-zabezpečenie na najvyššej úrovni, o ktoré sa postará blockchain. Celý systém bude bežať na ich vlastnom systéme Shield OS, ktorý bude podporovať blockchain aplikácie, ako napríklad krypto-peňaženky, bezpečnostné transakcie a podporu pre SRN tokeny. SRN je kryptomena, ktorá bude využívaná práve v sieti smartfónu Finney.

Systém tiež bude fungovať na IOTA Tangle technológii a tiež na bezpečnostnom ekosystéme, ktorý vyvinuli priamo v Sirin Labs.

ZDROJ | Sirin Labs

Pozrite siUnchained Conference – ako sme sa v Hong Kongu stretli s blockchain elitou

Zabezpečený systém sa bude dať využiť napríklad pri ceste do zahraničia, kedy P2P data pripojenie umožní bezpečné a rýchle posielanie správ.

Kým bude Finney v pasívnom režime, môžete ho využívať na tzv. ťaženie kryptomien cez bezpečnú sieť. Zaujímavo je vyriešená aj spotreba energie, ktorá sa vraj bude dať vymeniť s druhým používateľom.

Čo sa týka poplatkov za transakcie, Finney sľubuje že ponúka bezpoplatkový systém. Všetko bude samozrejme voľne dostupné ako open source.

ZDROJ | Sirin Labs

Pozrite siAko praská bublina Bitcoin a ako sa opäť nafukuje

Čo sa týka špecifikácií smartfónu, Finney ponúka 5,2″ QHD displej, 256 GB úložisko, 8 GB RAM, BlueTooth 5.0, 16 Mpx fotoaparát a 12 Mpx webkameru. Plánovaná cena je 999 dolárov.

Ak by ste radšej chceli Finney PC, dostanete 24″ 2K displej, 9 GB RAM a 256 GB úložisko. Nechýba biometrická bezpečnostná kontrola. Cena je 799 dolárov.

ZDROJ | Sirin Labs

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSirin Labs

Komentáre k článku