Samurai vs Zombies Defense: až príliš návyková hra

V našom seriáli už sa objavilo množstvo zaujímavých hier, ktoré človeku pomôžu skrátiť dlhú chvíľu. No bolo aj pár takých, ktoré vám zoberú viac času, ako ste pôvodne plánovali. Sú totiž natoľko chytľavé, že sa človek od nich nedokáže odpútať dlhý čas. Rozhodne sa do tejto kategórie radí aj titul Samurai vs Zombies Defense.

Samurai vs Zombies Defense

Ako hovorí už názov, ide o boj medzi samurajmi a nebezpečnými zombíkmi. Vašou úlohou ako vodcu bojovníkov je pobiť všetky prichádzajúce monštrá. K dispozícii máte rôznych pomocníkov od jednoduchých farmárov až po šikovných lukostrelcov alebo jazdcov. Najmä v prvých úrovniach si ale vystačíte sami so sebou. Hlavný hrdina má totiž zlovestný meč a sadu mocných schopností. Tie zahŕňajú rýchle seknutie, blesky, mrazenie, víchor alebo možnosť oživiť padlých spolubojovníkov. Ako by to bolo, keby ste v modernej hre nemohli nič vylepšiť. Za každého jednotlivého nepriateľa získavate aj v prípade prehry peniaze. Spočiatku je ich dostatok, neskôr už budete musieť úroveň opakovať aj niekoľko desiatok ráz, kým našetríte na potrebný upgrade alebo vyšpekulujete stratégiu k zdarnému koncu. Na núdzové získanie nejakého toho kapitálu je prítomná minihra. Nuž a keby bolo najhoršie, môžete si pomôcť reálnymi peniazmi.

Samurai vs Zombies Defense

Vylepšovať môžete hrdinu (zdravie, sila meča, schopnosti), spolubojovníkov (s možnosťou odomykať nových) i dedinu samotnú (obranné veže, sila vstupnej brány). Prítomné sú viaceré jednorazové vychytávky, zaobídete sa však aj bez nich. Hra disponuje rýchlo rastúcou obtiažnosťou a veľkou variabilitou nepriateľov. Každý má iné vlastnosti, silné a slabé stránky a tak treba strategicky uvažovať a plánovať. Výsledkom je extrémna hrateľnosť a návykovosť. Keďže pomaličky postupujete aj v prípade prehry, samurajovia a zombíci vás len tak nepustia.

Link na stiahnutie v Google Play

Hra bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Google Play

Komentáre k článku