Samsung W2018 – nové véčko s asistentom Bixby

Klasické véčka zrejme ešte nevymreli, aspoň nie na čínskom trhu. Samsung práve predstavil nový vyklápací telefón W2018 so slušným hardvérom, dvoma displejmi a asistentom Bixby.

Samsung W2018 je oslavou 10. výročia série W a 25. výročia Samsungu na čínskom trhu. Novinka samozrejme beží na Androide, aj keď stále vo verzii Nougat 7.1.1. W2018 poháňa ho procesor Snapdragon 835, ktorý má k dispozícii 4 GB RAM. Pre používateľa je k dispozícii 64 GB interná pamäť rozšíriteľná pomocou microSD karty až na 256 GB.

Zaujímavosťou je fakt, že W2018 má dvojicu displejov a to na vnútornej a vonkajšej strane. V oboch prípadoch ide o 4,2-palcový AMOLED panel s Full HD rozlíšením. Nesmie samozrejme chýbať ani asistent Bixby, ktorý od teraz rozumie aj po čínsky.

Pozrite siRevolúcia prichádza nenápadne. Prevratné batérie chystá Samsung aj Tesla

Na zadnej strane sa nachádza 12-megapixelový fotoaparát s 1.4 UltraPixel senzorom a clonou f/1.5. Nechýba tiež optická stabilizácia obrazu, ktorá sa pri videách v 4K/30 fps hodí. Pod zadným fotoaparátom sa nachádza snímač odtlačkov prstov. Na prednej strane sa nachádza 5-megapixelový fotoaparát s clonou f/1.9.

ZDROJ | Samsung

Batéria má kapacitu 2 300 mAh a nabíja sa cez USB-C. K dispozícii je ale aj podpora bezdrôtového nabíjania. Hybridný slot na SIM kartu poskytne druhé miesto na druhú SIM kartu alebo na microSD kartu. Samsung W2018 bude k dispozícii v čiernej farbe a v limitovanom počte aj v zlatej a striebornej farbe. Na čínskom trhu sa bude predávať za zhruba 2 000€.

ZDROJ | Samsung

ZdrojGoAndroid

Komentáre k článku