Samsung Galaxy Tab Active2 – odolný tablet pre firmy

Tabletov so zvýšenou odolnosťou, určených pre firmy do terénu, alebo iných náročnejších podmienok, na trhu ešte stále nie je toľko, ako v prípade smartfónov. Samsung vplával do týchto vôd novinkou Samsung Galaxy Tab Active2.

ZDROJ | Samsung

Síce sme to najpodstatnejšie o novom tablete vlastne už prezradili, teraz si to však rozoberieme detailnejšie. Začneme základnými parametrami, ktoré sú 127,6 x 214,7 x 9,9 mm a 415 g (Wi-Fi) / 419 g (LTE) verzia.

recenziaSamsung Galaxy Note8 – Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Chod tabletu Galaxy Tab Active2 dostal na zodpovednosť 8-jadrový procesor Samsung Exynos 7870 spolu so systémom Android 7.1. Dostatok operačného miesta má zabezpečiť 3 GB RAM pamäť a pre súbory je k dispozícii 16 GB flash a slot pre microSDXC kartu do 256 GB. Vzhľadom na určenie tabletu ju pri tak malej vnútornej pamäti používatelia určite budú potrebovať.

Hlavný 8 Mpx fotoaparát sa zíde pri zadokumentovávaní rôznych udalostí počas práce, 5 Mpx web kamera zase príde vhor pri videohovoroch. Prítomné sú aj pozičné systémy GPS a GLONASS a bezdrôtové technológie Bluetooth i NFC.

Pozrite siSamsung Galaxy Tab A (2017) – 5 000 mAh batéria a štvorjadro

Jednou z podstatných vecí tohto tabletu je pripojenie do internetu, bez ktorého sa firmy, ktoré ho budú využívať nezaobídu. Ak by vám nepostačovala verzia s Wi-Fi 802.11ac Dual Band, k dispozícii bude aj LTE variant, s ktorým budete mať prístup k firemným údajom, e-mailom atď. aj mimo Wi-Fi sietí.

Tablet Samsung Galaxy Tab Active2 udržuje „pri živote“ solídna 4 450 mAh batéria, ktorá je navyše vymeniteľná. Takže môžete mať jednu plne nabitú vždy poruke. Noa teraz už prejdime k tomu najpodstatnejšiemu.

Pozrite siSamsung Galaxy S8 Active bližšie predstavený

Telo tohto tabletu s 8-palcovým WXGA (1 280 x 800 px) TFT displejom má zvýšenú odolnosť voči zvýšenému tlaku, teplotám, rôznym prostrediam, vibráciám a pádom podľa certifikátu MIL-STD-810 a odolnosť voči vlhkosti a prachu triedy IP68.

Taktiež má zdokonalený režim dotykového ovládania v rukaviciach a vo vlhkom prostredí. Súčasťou predajného balenia je aj ochranný kryt proti otrasom pri páde z výšky 1,2 metra. Tablet je pri tom možné ovládať aj známym perom S Pen s podporou 4 096 úrovní tlaku.

Firmy, ktoré budú využívať tento tablet, určite ocenia zabezpečenie Knox, v súčinnosti s biometrickým overením prostredníctvom snímača odtlačkov prstov, alebo rozpoznaním tváre.

Galaxy Tab Active2 má možnosť využiť systém Maximo od IBM, čiže funkcie pre správu aktív a pracovných procesov. Taktiež je vďaka partnerstvám Samsungu s firmami Gamber Johnson a RamMounts vybavený profesionálnymi možnosťami montáže do úžitkových vozidiel či vozidiel policajných a iných silových zložiek.

Ochrana pred explóziou pre ropný, plynárenský a farmaceutický priemysel podporovaná spoločnosťou ECOM Instruments, prenosné skenovanie čiarových kódov Koamtac, puzdro Otterbox a odolná prenosná klávesnica a klávesnica do vozidiel iKey ešte viac rozširujú jeho využitie.

Takže ako sami vidíte, Samsung Galaxy Tab Active2 naozaj nie je len obyčajným tabletom pre masy. U nás sa dostane do predaja začiatkom decembra a odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 459 € (Wi-Fi), resp. 499 € (LTE).

ZdrojSamsung + SK Tlačová správa

Komentáre k článku