Samsung Galaxy S Duos: Žeby Galaxy SIII na dve simky?

Ak používate naraz dve SIM karty, pravdepodobne ste už zvažovali využitie smartfónu schopného pracovať s dvoma SIM kartami. V súčasnej ponuke však chýbal dvojsimkáč, ktorý by ponúkal dostatočne veľký displej a vydarený vzhľad. Možno práve preto sa Samsung rozhodol, že novému Samsungu Duos prepožičia dizajn svojej vlajkovej lode.

Samsung Galaxy S Duos

Ako iste viete Samsung má už aké také skúsenosti s výrobou smartfónov, ktoré zvládnu pracovať s dvoma SIM kartami naraz. Doposiaľ to však boli väčšinou zariadenia určené pre menej náročných užívateľov. Toto sa mení s príchodom nového Samsungu Galaxy S, ktorý nie len dobre vyzerá a svojim vzhľadom pripomína súčasnú vlajkovú loď Galaxy S III, ale ponúkne aj dostatok výkonu. Skutočne už pri prvom pohľade nový Samsung nezaprie inšpiráciu tým naj Android smartfónom súčasnosti. Našťastie okrem dizajnu sa nový kórejský „dvojsimkáč“ inšpiroval aspoň do určitej časti aj v hardvérových parametroch. Aj keď v tomto prípade ide o inšpiráciu smartfónom, ktorý bol bestsellerom pred dvoma rokmi. Galaxy S Duos totižto zdieľa množstvo hardvérových parametrov so Samsungom Galaxy S. Konečne teda na rozdiel od iných podobne zameraných Samsungov neobsahuje žiadny mini displej, ale uhlopriečka hlavného ovládacieho prvku dosiahne úctyhodnú hodnotu 4“ a rozlíšenie 480 x 800 bodov.

Samsung Galaxy S Duos

Moderné a rýchle štvorjadro by ste tu asi hľadali zbytočne. O dúfajme svižný chod operačného systému Google Android 4.0 sa bude starať jednojadrový procesor s taktom 1 GHz, ktorému bude sekundovať 512 MB operačnej pamäte. Samozrejme grafická nadstavba Samsung TouchWiz UI nesmie chýbať. Ani fotoaparát nebude ten naj. Rozlíšenie 5 Mpx a prítomnosť automatického zaostrovania, či LED blesku však postačia väčšine budúcich majiteľov. Internú pamäť o kapacite 4 GB budete môcť našťastie rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD s podporou maximálnej veľkosti do 32 GB. Hlavným lákadlom nového Samsungu Galaxy S Duos teda pravdepodobne ostane hlavne vzhľad, nový operačný systém a displej s použiteľnou uhlopriečkou. Aj napriek tomu, že cena a ani dostupnosť na našom trhu zatiaľ známe nie sú, dúfajme, že rovnako ako vzhľad aj cena sa pridá k hlavným lákadlám nového Samsungu Galaxy S Duos.

Samsung Galaxy S Duos

Foto: Samsung

Komentáre k článku