Samsung Galaxy Pro: Galaxy stvorené pre pisateľov

Kórejský Samsung nespí na vavrínoch a po úspechoch svojho modelového radu Galaxy a druhej generácie Google telefónu z vlastnej dielne Google Nexus S prináša nový Android smartfón, ktorý je ako stvorený pre pisateľov dlhých textov a k dotykovej obrazovke pridáva plnohodnotnú QWERTY klávesnicu.

Samsung Galaxy Pro

Nový prírastok do rodiny Galaxy smartfónov s jednoduchým označením Galaxy Pro je ešte stále zahalený rúškom tajomstva. Jasné je, že si za konkurentov vybral obľúbené biznis smartfóny BlackBerry a nedávno predstavenú Motorolu Pro, s ktorými zdieľa niektoré dizajnové prvky. Samsung Galaxy Pro bol predstavený včera počas Samsung SEA Forum, avšak spoločnosť si jeho presné parametre zatiaľ necháva pre seba. Anglický operátor Three však už v krátkom videu, ktoré máte možnosť zhliadnuť pod článkom, uviedol skorú dostupnosť Samsungu Galaxy Pro vo svojej ponuke.

Samsung Galaxy Pro

Známe teda ostáva, že Samsung Galaxy Pro je smartfón svojím tvarom pripomínajúce známe kanadské smartfóny BlackBerry. Pod pomerne malým 2,8“ dotykovým displejom umiestneným naležato sa skrýva hlavná zbraň tohto pracovného telefónu. Je ňou plnohodnotná hardvérová QWERTY klávesnica, ktorá umožňuje pohodlnejšie zadávanie aj dlhších textov. Operačným systémom by mal byť Android 2.2 Froyo spolu s grafickou nadstavbou Samsung TouchWiz UI. To či výrobca predpokladá aj následnú aktualizáciu systému na najnovšiu verziu 2.3 Gingerbread známe nie je. S ostatných známych parametrov spomenieme ešte bližšie nešpecifikovaný procesor s taktom 800 MHz, 3 Mpx fotoaparát s automatickým zaostrovaním, Wi-Fi a samozrejme integráciu Samsung Social Hub pre jednoduchší prístup k informáciám zo sociálnych sietí. Presný termín uvedenia Samsungu Galaxy Pro a ani jeho dostupnosť na našom trhu nie sú v súčasnosti známe a tak nám neostáva nič iné ako dúfať, že Samsung nezabudne priniesť tento vydarený model aj na náš trh.

Zdroj: www.samsunghub.com

Komentáre k článku