Solídny Samsung Galaxy C8 s duálnym fotoaparátom. Škoda, že iba v Číne

Na čínskej stránke Samsungu sa objavil nový smartfón radu C so slušnou výbavou, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani v našich končinách.

Samsung Galaxy C8, ktorý výbavou mnohí prirovnávajú k modelu Galaxy J7+, je s rozmermi 152,4 x 74,7 x 7,9 mm a hmotnosťou 180 g kovového tela vybavený 5,5-palcovým Super AMOLED displejom, ktorého rozlíšenie je Full HD, teda 1 080 x 1 920 px.

ZDROJ | Samsung

Čo sa týka procesora, samotná stránka neuvádza presný typ. Informuje iba o tom, že v smartfóne je osemjadrový čipset s frekvenciami jadier 2,39 GHz a 1,69 GHz. Niektoré weby píšu, že to má byť čip od MediaTeku, helio P20, iné zase vravia o Snapdragone 660… Ani jednu z týchto verzií nebudeme (pre objektívnosť) vydávať za vlastnú. Operačným systémom je s určitosťou Android Nougat, pravdepodobne už vo verzii 7.1.1.

recenziaSamsung Galaxy J5 Duos (2017) – vylepšenia sype z rukáva

ZDROJ | Samsung
ZDROJ | Samsung

Výrobca v špecifikáciách prezentuje pamäte v kapacitách 3 GB RAM a 32 GB vnútorná flash pamäť. No od kolegov zo zahraničných médií sa dozvedáme, že má byť dostupný ešte jeden variant. A to v konfigurácii so 4 GB RAM a 64 GB ROM.

ZDROJ | Samsung

Presná časová dostupnosť smartfónu Samsung Galaxy C8 zatiaľ nie je určená, rovnako, ako jeho cena. Ak by sa však potvrdili predpoklady o hranici dvoch tisíc jüanoch, čo by podľa aktuálneho kurzu zodpovedalo približne dvestošesťdesiatim eurám, bola by to cena určite zaujímavá. Hoci u nás by sa „na pultoch“ vyšplhala aj na hranicu troch stoviek.

recenziaSamsung Galaxy A5 (2017): Always On displej a IP68

ZDROJ | Samsung

Čo je však isté, ponúkaný bude v troch farbách, čierna, zlatá, ružová. Po stránke zabezpečenia mu nebude chýbať napríklad rozpoznanie tváre, snímač odtlačkov prstov v domovskom tlačidle pod displejom a taktiež Knox zabezpečený priečinok. Prítomná je aj funkcia displeja Always On a podpora asistenta Bixby.

Čo je však na tomto telefóne najzaujímavejšie a nechal som si to, aby som vás trochu ponaťahoval, na koniec, sú fotoaparáty. Predná selfie kamera dostala 16 Mpx snímač, optiku s clonou f/1,9 a prisvetľovaciu LED diódu.

naživoPozrite si Samsung Galaxy Note8 naživo + naše prvé dojmy

ZDROJ | Samsung

Na zadnej strane je však až dvojica fotoaparátov. Prioritný má 13 Mpx farebný snímač a optiku clony f/1,7. Sekundárny fotoaparát disponuje 5 Mpx monochromatickým senzorom a jeho optika má clonu f/1,9. Pochopiteľne, nechýba ani LED dióda. Nuž, ako vidno, zabudovávanie dvoch fotografických snímačov so samostatnými optikami, ľudovo povedané, dvoch fotoaparátov, naberá na obľube.

ZDROJ | Samsung
ZDROJ | Samsung

Samsung Galaxy C8 je napájaný batériou s kapacitou 3 000 mAh. Na jej nabíjanie a pripojenie k počítaču slúži, podľa údajov stránky výrobcu, Micro USB 2.0 konektor. Informáciu niektorých zdrojov o USB-C porte dostupné produktové obrázky nevedia jednoznačne ani potvrdiť, ani vyvrátiť. No keďže ide o telefón bližší radu J, ktorého modely majú ešte starší typ, teda Micro USB konektor, nemáme dôvod údajom výrobcu z jeho vlastnej stránky neveriť.

Pozrite siSamsung Gear Sport, Gear Fit2 Pro a Gear IconX – trio nových wearables

ZDROJ | Samsung

Na záver už len dodám, že výrobca rovnako tak deklaruje prítomnosť 3,5 mm audio konektora, podporu dvoch SIM kariet, avšak v hybridnom slote (2x SIM alebo SIM+microSD), ako aj LTE sietí, Wi-Fi, Bluetooth i pozičných systémov GPS a GLONASS.

ZdrojSmasung Čína,SamMobile

Komentáre k článku