Sacred Fire – prepracovaný RPG titul od Slovákov

Psychologický RPG titul zasadený do starovekého Škótska, ktorého hlavnou témou je pomsta? To je hra Sacred Fire, na ktorej pracujú Slováci.

Slovák Andrej Vojtas už niekoľko rokov pracuje na videohre Sacred Fire, ktorej príbeh je inšpirovaný starovekým Škótskom – Kaledonia.

V hre si vytvoríte vlastného hrdinu a prechádzate príbehom, ktorý je plný rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú vašu postavu a tiež prežitie. Môže sa pokojne stať, že nerozumnými rozhodnutiami ukončíte svoju púť v hre skôr než by ste chceli.

ZDROJ | Sacred Fire

Pozrite siPlants War: krásna bojovka s prvkami RPG

Nepôjde iba o súboje, ale aj o politiku, diplomaciu a šikovnosť, ktorá je potrebná na dokončenie príbehu. Cieľom je hra, ktorá bude poháňaná vašimi rozhodnutiami a tie sa môžu odraziť vo viacerých koncoch.

Hra by mala mať dve fázy. Prvou je fáza príbehu, v ktorej budete riešiť konflikty v dialógoch alebo v súbojoch a to cez výber rôznych možností. Druhou fázou je fáza pevnosti, v rámci ktorej pôjde najmä o stratégiu, manažment zásob, vzťahy a politiku.

Sacred Fire si postupne získava pozitívne ohlasy aj vo svete. Hlas hre napríklad prepožičial aj Doug Cockle, ktorý daboval Zaklínača v rovnomennej sérii.

ZDROJ | Sacred Fire

Pozrite si8 najlepších RPG hier súčasnosti pre PC, Xbox a PlayStation

Musíme uznať, že Sacred Fire má našliapnuté na poriadný úspech. Staré dobré RPG sme tu už dlho nemali a ešte keď na ňom pracujú Slováci, jedná sa o dvojitý úspech. Veríme, že sa krátko po vydaní dočkáme aj slovenskej verzie a verzie pre herné konzoly. Momentálne sa hra plánuje iba na PC.

Pre podporu či vytvorenie predobejdnávky na tento zaujímavý slovenský počin stačí kliknúť na stránku Kickstarteru a vybrať si jeden z bonusov.

Dátum vydania je plánovaný na apríl 2018. Cena hry začína na 20 eur za predobjednávku cez Kickstarter. K dispozícii su samozrejme rôzne odmeny podľa výšky príspevku.

ZDROJ | Sacred Fire

Pozrite siVyskúšali sme si betu GWENT: The Witcher Card Game

ZdrojKICKSTARTER,Sacred Fire

Komentáre k článku