pondelok, 20.3.2017

Nový virtuálny asistent Bixby bude prítomný v blížiacej sa vlajkovej lodi Samsung Galaxy S8, potvrdila to samotná spoločnosť. Bixby sa bude vyznačovať prehľadným používateľským prostredím a kontrolou takmer nad celým zariadením vrátane softvéru. Doposiaľ ale nie je známe, na akej platforme nový asistent beží. Predpokladá sa buď Viv alebo S Voice.

štvrtok, 6.10.2016

Samsungu to nedalo a aj on bude pracovať na svojej vlastnej osobnej asistentke s umelou inteligenciou. Kúpil si na to spoločnosť Viv Labs, ktorú založili ľudia blízky Apple Siri, informoval The Wall Street Journal.

Viv-14
ZDROJ | Viv Labs

pondelok, 9.5.2016

Tvorcovia známej asistentky Siri pracujú na ešte prepracovanejšej forme umelej inteligencie. Nová verzia ponesie názov Viv a pracovať sa na nej začalo ešte v roku 2003 pred navrhnutím Siri. Viv ponúkne vraj podstatne väčšie možnosti ako Siri, nakoľko bude vedieť pracovať aj s aplikáciami a ich obsahom.

štvrtok, 5.5.2016

V pondelok sa chystajú tvorcovia Siri, ktorí medzičasom z Apple odišli, predstaviť novú asistentku. Má ísť o VIV, ktorá ale bude podporovaná umelou inteligenciou, takže zvládne aj veľmi náročné a komplexné úlohy, informuje The Washington Post. Aj preto má podtitulok The global brain (Svetový mozog).

VIV
ZDROJ | Viv Labs