Rossignol Hero Master – prvé smart lyže s displejom a AI

ZDROJ | PIQ

Svetoznámy výrobca prevažne zimných športových potrieb Rossignol a americký start-up PIQ Sport Intelligence predstavili prvé smart lyže Hero Master. Ide o takmer klasické lyže Rossignol, ktoré sú ale už od výroby vybavené systémom PIQ a zabudovaným LED displejom.

Rossignol Hero Master 2
ZDROJ | PIQ

Rossignol Hero Master sú tak svetovým unikátom, ktorý vznikol vďaka niekoľkoročnej spolupráci oboch firiem. Už v roku 2015 sme totiž mohli vidieť prvý produkt spolupráce – senzor PIQ. Určený bol nielen pre lyžiarov, ale aj snowboardistov a bežkárov. Meral prakticky všetko, na čo si zmyslíte.

Pozrite siPIQ – dvojnásobná radosť z lyžovania

https://www.youtube.com/watch?v=ES4Wlgxpfj8

Teraz však senzor PIQ Rossignol zabudoval do vnútra lyží priamo pri výrobe. Teda presnejšie pri pilotnom projekte výroby lyží. Rossignol Hero Master nie je model, ktorý nájdete v predaji.

Napriek tomu ide o zaujímavú ukážku toho, ako je možné vytvoriť smart zariadenia z ďalšej veci, ktorú mnohí používajú deň čo deň.

Rossignol Hero Master 3
ZDROJ | PIQ

Snímače v Rossignol Hero Master dokážu merať nielen rýchlosť, rotáciu, výšku a dĺžku skokov, ale aj trvanie zjazdu, prevýšenie, počet otočiek, preťaženie apod.

Niektoré z údajov je pritom možné sledovať priamo na lyži vďaka displeju z LED diód, všetky údaje sa však sumarizujú cez mobilnú aplikáciu.

https://www.youtube.com/watch?v=dnDRnZEQcBg

Lyže Hero Master sú vybavené aj vlastnou umelou inteligenciou (GAIA), ktorá by mala majiteľovi pomôcť pri zlepšovaní lyžiarskych schopností.

https://www.youtube.com/watch?v=xp1eJZGjaQU

ZdrojPIQ

Komentáre k článku