Robot právnik pomáha zadarmo

Devätnásťročný autor webstránky DoNotPay, Joshua Browder, vytvoril internetového robotického právnika. Pomôcť môže v tisícoch rôznych právnych problémoch.

Stránka DoNotPay pôvodne slúžila na pomoc pri pokutách za parkovanie generovaním formulárov či listov. Tie následne užívateľ predložil súdu a pokuta mohla byť zrušená. Stránka údajne pomohla ušetriť vodičom na pokutách až 9,3 milióna dolárov.

Pozrite siFacebook Messenger ovládnu roboti a on ovládne svet

Najnovšie je služba dostupná vo všetkých 50 štátoch USA a rozšírila sa o tisíc právnych oblastí, pričom ďalšie majú pribúdať. Ak chcete napríklad poradiť pri reklamácii, stratenej batožine alebo pri sťažnosti, stačí napísať robotovi.

DoNotPay za vás vyplní potrebné formuláre alebo vygeneruje užitočné listy. Ak robot nevie poradiť, skúsi vás nasmerovať na právnickú firmu, organizáciu či iný zdroj, ktorý by vám mohol pomôcť.

ZDROJ | Mashable

Takáto služba vás samozrejme nemôže zastúpiť v súdnom konaní, vyjednávať dohodu a ani podpisovať dokumenty. Nie je to teda náhrada za reálneho právnika. Je to skôr poradca, ktorý pomôže vyriešiť časť byrokracie a nasmeruje na správne zdroje informácií.

Pozrite siPomocník Google Assistant dostal nové funkcie

Služba zatiaľ funguje len na území USA a Spojeného kráľovstva. Prispôsobiť takúto službu pre zákony jednotlivých štátov nie je jednoduché, preto neočakávame, že bude v dohľadnej dobe služba dostupná aj u nás.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku