Robot kuriér bude brázdiť ulicami Európy

Firma Starship Technologies začínajúca ako estónsky startup a finančne podporená spoluzakladateľmi od Skype, vyvinula malé robotické autíčko, ktoré vám doručí zásielku až domov. Robot kuriér prichádza do troch európskych miest.

Tento nový druh kuriéra by mal začať premávať ulicami troch európskych miest už teraz v júli. Do prvej trojky bude patriť Bern vo Švajčiarsku, Londýn vo Veľkej Británii a Düsseldorf v Nemecku.

Okrem klasických balíkov by mal kuriér donášať aj jedlo. Autíčko bude disponovať navigačným systémom, kamerou a radarom. Výhodou je, že bude reagovať aj na prekážky a ľudí, a bude sa im vedieť uhýbať. Dokonca bude dodržiavať aj pravidlá cestnej premávky.

Robot kurier1

Keďže ide o robota, bude sa vedieť pohybovať automaticky, no neustále bude monitorovaný ľudskými operátormi. Výhodou kuriéra by mala byť jeho rýchlosť.

Priečinok, v ktorom bude uožený balík môžete otvoriť len vy. Tým by sa malo zabrániť možným krádežiam.

Pozrite siAmazon Prime Air – doručovanie dronmi stále s otáznikmi

Robot by hemal byť náročný ani na spotrebu energie. Minimum emisii slúži len ako ďalšie plus k postupnej náhrade klasických kurérov na autách.

Robot kurier3

Podľa výrobcu pri viac ako 5 000 testovaných míľ nedošlo ani k jednej nehode. Časom by mali pribudnúť ďalšie európske mestá a postupne sa začne testovať aj v Spojených štátoch.

Tento kuriérsky robot je určite zaujímavým riešením, no uvidí sa či nebude mať problém s preľudneným mestom akým je napríklad Londýn. Nie je síce taký zaujímavý ako kuriér Amazon dron, no minimálne to vynahrádza svojím sympatickým dizajnom.

Robot kurier4

Pozrite siRwanda predbehla Amazon i DHL, má doručovanie pomocou dronov

Zdrojstarship

Komentáre k článku