Reigns – Ako dlho udržíte kráľovstvo vo svojich rukách?

V hre Reigns si vyskúšate, aké ľahké je rozhodovať na kráľovskom tróne a ešte ľahšie je kvôli zlým rozhodnutiam zomrieť. Ako dlho sa vám podarí na tróne vydržať, kým vás nezavraždí vojsko, cirkev alebo ľud?

Celé ovládanie hry je veľmi jednoduché, podobá sa na mobilnú zoznamku Tinder. Pred vami stojí karta, ktorá popisuje nejakú udalosť v kráľovstve a vy posunutím karty doprava alebo doľava vyberiete rozhodnutie. Každé rozhodnutie ovplyvní nejakú z častí kráľovstva; cirkev, ľud, vojsko alebo pokladnicu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ak sa napríklad rozhodnete napríklad postaviť školu, zníži sa vám úroveň pokladnice, ale zvýši sa úroveň ľudu a cirkvi. Ak sa rozhodnete školu nepostaviť, o peniaze neprídete, no zníži sa úroveň ľudu a cirkvi. Znie to celkom jednoducho, mohli by ste robiť tie najlepšie rozhodnutia, aby bola každá strana spokojná, však? To je omyl, pretože ak jeden z ukazovateľov dostanete na maximum, nedopadne to pre vás dobre.

Ak vždy vyhoviete cirkvi, zhodí vás z trónu a zavraždí vás. Ak vždy vyhoviete ľudu, zvrhnú vás z trónu a hodia vás psom. Takto to dopadne aj s vojskom a pokladnicou. Smrti sa skrátka len tak nevyhnete, ide len o to, ako dlho jej budete odolávať. Visí totiž nad vami kliatba.

Pozrite siBicolor – Hra s číslami, v ktorej sa nepočíta

Kliatbu na kráľovský rod vrhol diabol, ten vás navštívi na začiatku hry a potom v rokoch 666, 1332 a 1998. V poslednom roku sa diabol rozhodne, že vám dá pokoj a hra sa zresetuje na začiatok.

Všetky činy, ktoré urobíte s kráľom, ktorý zomrie, sa prejavia u kráľa, s ktorým vládnete po ňom. Ak napríklad začnete vojnu, počas ktorej zomriete, jej následky bude znášať aj ako následník trónu.

Hra obsahuje množstvo skrytých situácií, ku ktorým sa dostanete s trochou šťastia pri opakovanom hraní. Vďaka tomu hra tak rýchlo neomrzí a zároveň vás dokáže vždy postaviť do situácie, v ktorej ste ešte neboli a teda neviete, ako sa správne rozhodnúť.

Pozrite siBlack The Fall – ťažké časy komunizmu sú späť

Štúdiu Devolver Digital sa podarilo vytvoriť pútavú hru, ktorá vás vtiahne do deja, aj keď ide len o jednoduché prehadzovanie kartičiek. Dostupná je síce aj na počítač, no ušitá je na mobilné hranie, keď potrebujete zabiť pár minút času. Za cenu 3,49€ na iOS, 3,19€ pre Android alebo 2,99€ na Steame si užijete zábavný príbeh, v ktorom si vyskúšate, aké je to vládnuť krajine pod kliatbou diabla.

Reigns96%

Veľkosť:
128 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android - 3.0 a vyšší
Cena:
3,49 €

Reigns vám umožní zasadnúť na kráľovský trón, kde budete robiť rozhodnutia, ktoré vás môžu stáť život. Vyskúšajte si, ako dlho vydržíte na tróne predtým, než vás zavraždia vaši poddaní.

Komentáre k článku