Mac Audio MRS 555 – s týmto reproduktorom si užijete letnú párty

Značka Mac Audio vypustila na svet zaujímavý reproduktor Mac Audio MRS 555, ktorý na prvý dojem nepôsobí zaujímavo, no po vyskúšaní vás milo prekvapí a zistíte, že ponúka skutočne veľa.

Naše hodnotenie

97%
0 100

Klady

  • Množstvo možností počúvania
  • Nízka cena

Zápory

  • Nevýrazný dizajn
  • Chýba ovládanie basovej zložky

Jednou vetou

Mac Audio MRS 555 je jedno z najväčších prekvapení tohto roka a to aj vďaka dlhej výdrži, nízkej cene a kvalitnému zvuku.

Letné grilovačky sú v plnom prúde a do redakcie nám pristál zaujímavý reproduktor. Menej známa firma Mac Audio, ktorá sa už niekoľko desiatok rokov venuje audio zariadeniam do áut prináša tento masívny kúsok, ktorý je ako stvorený na leto.

Mac Audio MRS 555 je v prvom rade outdoor reproduktor, ktorý dizajnovo vyzerá skutočne zaujímavo. Relatívne ľahká hmotnosť 5,7 kilogramov, masívne rozmery a pogumované časti ukazujú, že tento kúsok zvládne akékoľvek podmienky. Síce nie je vodotesný ale na jedno nabitie vám vydrží poriadne dlho a poskytne vám audio zážitok vždy a všade.

Samotný zvuk tiež nie je najhorší. Basy sú solídne a hlasitosť by síce mohla byť ešte o úroveň vyššia, no napriek tomu je dostačujúca. Zosilňovač dosahuje výkon 100 Wattov.

Pozrite siKto je najlepší v návštevníckej ankete Výstavy audio, video, domáce kino 2016?

V balení okrem samotného reproduktoru nájdete len jeden napájací kábel. Nič viac však nepotrebujete. Reproduktor má niekoľko tlačidiel, niekoľko portov, digitálny displej, no hlavnú časť aj tak tvorí predná 16,5 cm membrána na počúvanie. Pre potreby prenášania navyše slúži pohodlná rúčka.

Čo sa týka jednotlivých portov, reproduktor zvládne okrem zapojenia USB aj SD kartu, 3,5 mm kábel a príjemne poteší aj port pre mikrofón. USB port môžete využiť aj ako nabíjačku na telefón či iné zariadenia.

Ak vás napadlo karaoke, myšlienka je určite na mieste. Pripojenie mikrofónu sme vyskúšali a na reproduktore Mac Audio MRS 555 si viete dodatočne nastaviť jeho hlasitosť. Stačí úž len pustiť skladbu a doma si viete spraviť plnohodnotnú karaoke show.

Pozrite siJBL Flip 4 – s týmto perfektným reproduktorom sa môžete aj okúpať

Ako veľkú výhodu oceňujem možnosť bezdrôtového pripojenia cez Bluetooth, ktoré funguje bezchybne. Ak by sa vám stále málilo, Mac Audio MRS 555 ponúka aj rádio tuner s automatickým vyhľadávaním staníc a možnosťou nastavenia až 20 predvolieb.

Na reproduktore ma najviac potešila výdrž batérie, ktorú som v podstate ani nemusel dobíjať. Autori píšu o výdrži minimálne 12 hodín, no môžem potvrdiť, že som toto číslo o niekoľko hodín presiahol a stále som mal viac ako 2/4 batérie.

Z nedostatkov vnímam absenciu informácii o aktuálnej skladbe, ktoré by určite v prípade prehrávania z USB či z SD karty potešilo. Tiež by som v balení uvítal aj samotný 3,5 kábel alebo možnosť pripojenia cez RCA port. Reproduktoru by sa tiež hodil aspoň nejaký diaľkový ovládač prípadne podpora pre smartfón aplikáciu. Ovládanie basovej zložky by sa tiež na reproduktore nestratilo.

Pozrite siUltimate Ears WONDERBOOM – vodotesný reproduktor s podareným dizajnom

Samozrejme reproduktor má aj menšie nedostatky, no jedná sa skutočne iba o chybičky krásy, ktoré mu môžem prepáčiť. Napriek tomu sa však jedná o ideálny reproduktor na cesty, dovolenky, chaty, oslavy vonku aj vnútri, karaoke súťaže či dokonca ako náhrada za rádio. S Mac Audio MRS 555 si jednoducho užijete zábavu dlhé hodiny bez potreby neustáleho nabíjania.

Záverom môžem Mac Audio MRS 555 len odporučiť. Trh ponúka množstvo podobných outdoor reproduktorov od známych audio značiek. Tie síce po dizajnovej stránke vyzerajú častokrát lepšie, no väčšinou sa predávajú za prestrelenú cenu alebo im chýba niektorá z množstva funkcií, aké by ste na reproduktore takého typu hľadali. Mac Audio MRS 555 ponúka odolné materiály, výborný zvuk, množstvo portov a možností počúvania a čo je najlepšie, aj relatívne nízku cenu 199 eur.

Aj vďaka týmto perfektným vlastnostiam si od nás Mac Audio MRS 555 vyslúžil ocenenie Tip Redakcie.

ZdrojAUDIO.SK

Komentáre k článku