Reklama

Honor 7 Lite - elegantný Číňan prekvapil

Michal Spiegel
86 %
Čínsky elegán s množstvom užitočných funkcií a perfektným fotoaparátom. Neúnavná batéria a prijateľná cena robí z Honor 7 Lite veľmi sympatický smartfón. Drobné chybičky mu viete odpustiť.

Výhody

  • Nízka cena
  • Výborný fotoaparát
  • Množstvo užitočných funkcií

Nevýhody

  • Fádny dizajn
  • Drobné ON/OFF tlačidlo
  • Slabý jas displeja

Čínska spoločnosť Huawei, ktorá si získava Európu so svojimi telefónmi Honor, sa tiež môže pochváliť tretím miestom v svetovom rebríčku exportérov smartfónov (prvé patrí Samsungu a druhé Apple). Tentokrát nám do redakcie zavítala novinka s označením Honor 7 Lite.

Pozrite si

Honor 7 – veľa muziky za slušné peniaze

Nový Honor 7 Lite patrí do kategórie veľkých telefónov, ktoré rozmermi a aj celkovým dizajnom idú v šľapajách všetkých ostatných čínskych modelov, ako napríklad Lenovo K5 Note či Coolpad Porto S. Hliníková konštrukcia poteší najmä pri ľahších pádoch na zem.

Pozrite si

Nový Honor 8 s duálnym fotoaparátom a procesorom Kirin 950

Spracovanie telefónu je veľmi konzervatívne, takže je ideálny pre biznismenov, ktorí vyžadujú napríklad veľký displej a elegantný dizajn.

Na pravej strane sa nachádza drobné tlačidlo na zapnutie/vypnutie telefónu a hneď nad ním sa nachádza tlačidlo na ovládanie hlasitosti.

Klasický 3,5 mm konektor na slúchadlá nájdete na vrchnej časti. Škoda akurát tých chýbajúcich slúchadiel, ktoré sme v balení nenašli.

Osobne by som prijal väčšie tlačidlo na spustenie, ktoré by zároveň bolo viac vzdialené od tlačidla hlasitosti. Niekedy sa vám môže stať, že si ich pomýlite a to je práve spôsobené jeho malými rozmermi.

Okrem týchto dvoch tlačidiel na telefóne nenájdete už žiadne iné. Chýbajú aj dotykové plochy na spodnej časti telefónu, kde jedine čo nájdete, je nápis honor.

Týmto sa chcel pravdepodobne Honor líšiť od svojich čínskych bratov, no podľa mňa to je viac na škodu, než na úžitok.

Telefón má na ľavom okraji priečinok na SIM kartu, dokonca dve keď potrebujete. V spodnej časti sa nachádzajú reproduktory, z ktorých však ako už býva u Huawei/Honoru zvykom, jeden je len na oko a v skutočnosti sa od neho zvuku nedočkáte.

Pozrite si

7 postrehov o Honor 7 Premium po dlhodobom teste

Samotný reproduktor neprekvapí nejakým ohromným zvukom, no na bežné prehrávanie zvuku je dostatočne hlučný. Napriek integrovanému zosilňovaču s technológiou super priestorového zvuku (SWS) sa žiadne audio Vianoce nekonajú.

Najzaujímavejšia je však zadná časť smartfónu, kde nájdete okrem štvorcového snímaču odtlačkov prstov aj krásne riešený fotoaparát. Ten je vystúpený do priestoru a je dosť rozmerný. Dizajnovo pôsobí veľmi pekne, no myslíme si, že by takto mohol byť náchylnejší na vonkajšie poškodenie. Nám sa s ním našťastie nič nestalo a sklo objektívu ostalo nepoškodené.

Vo vnútri nájdete zatiaľ posledný Android 6.0, ktorý ma potešil svojou funkcionalitou a rýchlosťou. S telefónom sa môžete vyhrať aj po stránke motívov a nastavení celkového rozhrania.

Pozrite si

Honor V8 – duálny fotoaparát v ďalšom čínskom smartfóne

Osobne ma potešil výber prechodov cez viacero obrazoviek, alebo možnosť pomocou špeciálneho gesta zobraziť skryté aplikácie. Ideálna možnosť, keď máte malé dieťa, ktoré sa rado hrá s vašim telefónom.

Z výberu módov nechýba ani perfektne nastavený jednoduchý režim. Veľké ikony, ktoré sú navyše farebne rozlíšené sú perfektným riešením pre starších ľudí.

Telefón vás prekvapí aj svojou výdržou batérie. Pri 3 000 mAh stačí telefón, pri bežnom používaní, nabiť raz za dva dni. Honor 7 Lite sa môže pochváliť nižšou spotrebou až o 40%, ktorá zabezpečuje práve takú sympatickú výdrž.

Honor vás poteší aj 5,2“ kvalitným displejom, ktorému okrem veľmi zlej viditeľnosti na slnku, nemám čo vytknúť. Farebnosť je dostatočná, navyše si môžete nastaviť teplotu farby a dominantný odtieň.

Vnútornosti tvorí osemjadrový procesor, len 16 GB interná pamäť a 2 GB RAM. Benchmark AnTuTu udelil smartfónu skóre 53 333.

Celkovo sa smartfón používal veľmi príjemne a pracoval bez výraznejších chýb. Jediným mínusom ovládania by mohla byť nedotiahnutá klávesnica Huawei Swype, ktorej malý medzerník spôsoboval plno chýb. Našťastie sa dá prepnúť na oveľa lepšiu a hlavne klasickú Google klávesnicu.

Zadný snímač odtlačku prstu by mohol byť trochu šikovnejšie vymyslený, no odomknúť pomocou neho smartfón zvládnete za asi štvrť sekundy. Osobne som privítal možnosť pomocou zadného dotyku zdvíhať hovory, alebo prechádzať galériou. Snímač funguje bez chýb a s rýchlou odozvou.

Smartfón obsahuje aj užitočnú funkciu Wi-Fi+, ktorá vám inteligentne prepína medzi dátami a Wi-Fi podľa sily a dostupnosti signálu.

Ďalšími užitočnými vychytávkami je možnosť nahrávania obrazovky, prehľadná správa prenosu dát a aplikácia HiCare pre vyladenie používania a užitočné rady.

Zaujímavou je aj aplikácia zdravie, ktorá by však mohla mať viac možností. Minimálne potešil zabudovaný krokomer, ktorý sa vám neustále pripomína.

Pri používaní akejkoľvek aplikácie v telefóne sa vás však Honor otravne pýta, či chcete zapnúť povolenia pre správnu funkciu aplikácii. Aj keď ide len o jednorázovú záležitosť, Honor vám to neustále zobrazuje aj pri oficiálnych funkciách vopred zabudovaných v smartfóne.

Fotoaparát je jedným z najlepších, čo som u čínskych smartfónov zažil. 13 Mpx zadný snímač milo prekvapí kvalitou fotiek a hlavne možnosťami nastavenia. Tie sú naozaj bohaté a konkurencia by si z Honoru mohla zobrať príklad.


Honor nemá problém ani s veľkými scenériami, no pravú silu foťáku uvidíte pri detailných záberoch.

Honor 7 Lite musím pochváliť. Za cenu 219 € dostanete telefón s plno zaujímavými funkciami a perfektným fotoaparátom vhodný hádam pre každého. Keď nehľadáte extravaganciu a nadmernú štýlovosť, ale skôr funkčnosť a prispôsobenie vašim potrebám, určite siahnite po tomto kúsku.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.