PUSH – aj interdimenzionálne stláčanie tlačidiel môže byť zábavné

Kto by čakal, že stláčať tlačidlá bude zábava? Hlavne, ak to musíte urobiť v správnom poradí, pomocou kocky, skrz viaceré dimenzie… O tom je hra PUSH, ktorá vám zahreje mozgové závity.

Hra PUSH nemá žiadne menu, žiaden úvod, žiaden tutoriál. Okamžite po spustení vás hodí do prvého levelu, z ktorého ihneď pochopíte, čo máte robiť. Vaším cieľom je skutočne iba stláčať tlačidlá, ktoré sú pripevnené na podivných tvaroch vznášajúcich sa v ničote. Každých zopár levelov ale do hry pribudne nová mechanika, ktorá levely skomplikuje.

Pozrite siAnother Lost Phone: Laura’s Story – aké tajomstvá v sebe ukrýva telefón?

Postláčať napríklad musíte tlačidlá v takom poradí, aké sú na nich nakreslené čísla. Zároveň ale musíte striedať tlačidlá s čiernym a bielym podfarbením. Do toho sa pridá ešte tlačidlo, ktorým sa prepínate medzi viacerými „dimenziami“, ktoré sú prepojené príbuznými tlačidlami.

Pozrite siMicrosoft Outlook – legendárny mailový klient chce byť aj vo vašich telefónoch

Prvých zopár levelov preletíte akoby nič, no po chvíli sa budete musieť zastaviť a zamyslieť sa, čo od vás level vyžaduje. Level nikdy neprejdete náhodným stláčaním tlačidiel. Vždy musíte rozlúsknuť správne riešenie, ktoré je vždy založené na logickom základe.

Pozrite siINKS. – keď sa z pinballu stane paintball

Každý level je premyslený nie len po hernej stránke, ale aj vizuálnej. V hre nie sú žiadne reklamy a ani sťahovateľné balíčky, ktoré by pridávali ďalšie levely. Autori chceli, aby hra pôsobila relaxačne a tak vás pri hraní netlačí žiaden časový limit, hviezdičky, obmedzený počet krokov či životov. Minimalistický dizajn hre ale trochu aj škodí. Ak sa chcete dostať do nejakého staršieho levelu, musíte sa k nemu postupne preklikať pomocou šípky.

V hre je dokopy 67 levelov, čo nie je veľa. Za cenu 1,09 €, respektíve 0,99 € v prípade Android a Steam verzie si ale užijete dosť zábavy za málo peňazí. Ak vás hra PUSH osloví, určite stojí za to skúsiť aj ostatné hry od jej vývojára Hook, Klocki či Oo. Vo všetkých prípadoch ide o podarené tituly, pri ktorých si užijete ich herné aj vizuálne prevedenie.

PUSH90%

Veľkosť:
157 MB
Platforma:
iOS 7.0 alebo vyšší, Android 4.1 alebo vyšší
Cena:
1,09 €

Hra PUSH sa rovnako skvelo hrá, ako sa na ňu pozerá. Každý level vás donúti popremýšľať nad správnym poradím, v akom máte postláčať tlačidlá a to vám dá niekedy poriadne zabrať.

Komentáre k článku