Prsteň ORII chce premeniť prst na smartfón

Handsfree slúchadlá sa stali súčasťou biznismenov, sú však neforemné a jedinú funkciu, ktorú zastávajú, je telefonovanie. ORII chce ponúknuť omnho viac.

Na známej stránke Kickstarter sa tentokrát objavil prsteň s názvom ORII, ktorý sľubuje, že premení prst na smartfón. Odpadla by teda potreba neustáleho používania inteligentných telefónov. Čo všetko gadget ponúka a do akej miery je skutočne schopný náhrady?

Pozrite siToken – prsteň s biometrickými údajmi, ktorý uľahčí život

Najväčším ťahúňom bude práve telefonovanie. Prsteň sa dočkal riešenia v podobe využitia vodivosti kostí, ktoré sa vyskytuje i v medicíne. Pri tomto spôsobe je zvuk vysielaný priamo do vnútorného ucha. To znamená, že používateľovi stačí priložiť prst ku začiatku sánky, pričom dvojica mikrofónov sa stará o izolovanie vysielaného zvuku.

ZDROJ | Kickstarter

Hong Kongský startup Origami Labs však chce sčasti nahradiť aj používanie smartfónu, preto tu nájdeme aj ďalšie funkcie. Nechýba napríklad vibračný motorček, ktorý nositeľa upozorní na prichádzajúci hovor či notifikáciu. S dodávanou aplikáciou je možné prispôsobiť aj zabudovanú LEDku tak, aby svietila podľa druhu upozornenia.

ZDROJ | Kickstarter

Anglicky hovoriacich používateľov poteší aj podpora pre Google asistenta či Siri. Ten sa aktivuje stlačením nenápadných tlačidiel, ktoré slúžia i na ďalšie ovládanie smartfónu, ako aj na prijatie hovoru. Čiastočné odbremenenie inteligentného telefónu by sa preto skutočne mohlo stať realitou. Treba ale myslieť aj na batériu, ktorá má 50 mAh a vydrží približne hodinu a pol neustáleho fungovania.

ZDROJ | Kickstarter

ORII je navyše odolný voči ošpliechaniu, takže by mal zvládnuť aj kondičný tréning. Do vody by sme ho však nebrali. Konieckoncov, CEO startupu ho vo videu pri umývaní rúk taktiež šetril.

Origami Labs ale chce novinkou pomôcť aj nevidiacim používateľom. Motiváciou je pre CEO práve jeho otec, preto by sme mohli čakať silnú podporu práve v súvislosti s touto problematikou

ZDROJ | Kickstarter

ORII na Kickstarteri predčil stanovenú sumu takmer 5-násobne. Momentálne sa dá gadget kúpiť za štartujúcu cenu 120 dolárov, prvé kusy budú posielané vo februári budúceho roka. Na výber bude Vo štyroch farbách, a to čiernej, striebornej, sivej a červenej.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku