Powerbreather: Skutočná revolúcia v plávaní?

Ak si v Google zadáte do vyhľadávania výraz „Powerbreather”, vyhodí vám to „tonu“ odkazov na špeciálny prístroj, ktorý slúži na tréning dýchacieho svalstva vrcholových športovcov. Čoskoro sa však táto situácia môže zmeniť. Powerbreather je totižto aj ultra moderný šnorchel, ktorý môže zmeniť budúcnosť plávania a potápania.

Powerbreather

Obyčajný šnorchel do úst pozná hádam každý, kto sa už niekedy ocitol pri mori a chcel sledovať úžasný podmorský svet. Jednoduchá trubička, ktorej spodnú časť držíte v ústach a vďaka tomu, že jej vrchná časť je nad vodou, vy môžete bez problémov dýchať a tváriť sa ako rybička. Powerbreather je však novou dimenziou tejto obyčajnej trubičky. Základom tohto nového systému je koncept uzatvoreného šnorchlu, ktorý vyvinuli múdre hlavičky v Nemecku. Systém využíva patentovaný spôsob prúdenia vzduchu, ovládaný ventilovým mechanizmom. Vzduch sa vďaka tomuto riešeniu môže dostať priamo do úst plavca a odstraňuje svalové napätie, ktoré vzniká pri nadychovaní pomocou otočenia hlavy.

Powerbreather

Plavec sa teda môže koncentrovať na technické prevedenie pohybov počas plávania samotného a tým zvýšiť rýchlosť aj efektívnosť. Powerbreather pritom zvládne aj prípadné potopenie, nakoľko systém ventilov umožní prúdenie vzduchu iba smerom k plavcovi. Už žiadne kašlanie, lebo sa nadýchnete okrem vzduchu aj nejakej tej vody. Systém ventilov je navyše umiestnený na temene hlavy. Takto si budú môcť nový super-mega šnorchel užiť plavci, potápači, ale aj ocinkovia na dovolenke v Chorvátsku. Použitie elastického materiálu umožní využitie nového šnorchlu aj plavcami, ktorí v detstve radi jedli zemiaky a tak im narástla objemnejšia hlava. Tak čo aj vy by ste chceli takýto šnorchel? Bohužiaľ nevieme vám prezradiť kedy a za koľko bude Powerbreather dostupný.

Foto: Powerbreather, blessthisstuff.com

Komentáre k článku