Pioneer XDP – nová séria hudobných prehrávačov s Hi-Res audio

Hudobné prehrávače sú ešte stále v móde. Pioneer predstavuje sériu dvoch hudobných prehrávačov Pioneer XDP-30R a Pioneer XDP-300R.

ZDROJ | Pioneer

Klasickým MP3 prehrávačom už odzvonilo, no prehrávače, ktoré dokážu spracovať aj kvalitnejšie hudobné súbory sa na trhu nestratia. Napriek vyšším cenám sa stále vyrábajú.

Pioneer ponúka dvojicu s podporou Hi-Res audio. Oba modely disponujú zosilňovačom a prevodníkom DAC. Zároveň oba ponúkajú hliníkové spracovanie.

ZDROJ | Pioneer

Pozrite siSony NW-A35 – Walkman ešte nevymrel!

Okrem klasického 3,5 mm jacku, ponúkajú Pioneer XDP prehrávače symetrický 2,5 mm jack a dva sloty pre pamäťové karty MicroSD. Nechýba možnosť bezdrôtového počúvania cez vstavanú podporu A2DP.

Ak obľubujete streamovanie z internetu alebo zo služieb ako Spotify, môžete využiť aj Wi-Fi adaptér. Model Pioneer XDP-300R, ktorý je z dvojice prehrávačov väčší, ponúka dotykový displej s rozlíšením 1 280 x 1 720 pixelov a uhlopriečku 4,7″.

Zaujímavosťou je, že celý prehrávač beží na OS Android 5.1, to znamená, že na ňom môžete pozerať aj video a využívať podporované aplikácie.

Menší model XDP-30R ponúka tiež dotykový displej a umožňuje prehrávanie iba hudobných súborov. Pre lepšie ovládanie môžete využiť podporovanú aplikáciu Pioneer DuoRemote.

ZDROJ | Pioneer

Pozrite siPioneer má nové slúchadlá SE-MS5T a SE-MS7BT za rozumnú cenu

Z podporovaných formátov sa môžu potenciálni majitelia tešiť okrem MP3 na MQA, DSD, DSF, DSD-IFF, FLAC, ALAC, WAV, AIFF, Ogg-Vorbis a AAC. Výber je skutočne bohatý, takže si každý audio labužník príde na svoje.

Frekvenčný rozsah prehrávačov je 20 Hz až 80 kHz a na jedno nabitie vydržia okolo 15 hodín. Väčší prehrávač by mal vydržať o hodinu viac.

Cena menšieho prehrávača Pioneer XDP-30R je nastavená na 465 eur a cena väčšieho Pioneer XDP-300R je až 722 eur. Otázne je, či sú tieto nemalé peniaze hodné hudobného prehrávaču? Čo myslíte?

Komentáre k článku