Piata generácia herných monštier Republic of Gamers

Byť hráčom nebola nikdy lacná záležitosť. Kto si však zaobstará jednu z dnešných noviniek, bezpochyby sa zaradí medzi elitu. A to zďaleka nie len kvôli ich cene.

ASUS G75VW

ASUS G55VW a G75VW sú už piatou generáciou herných notebookov radu ROG (Republic of Gamers). V tomto rade sme si zvykli na maximalizáciu výkonu a precízne spracovanie. Nejde o žiadne tenučké ultrabooky, no to je vzhľadom na špecifikácie pochopiteľné a nutné. Kompletne matný dizajn inšpirovaný neviditeľnými lietadlami bol navrhnutý s ohľadom na ergonómiu, predovšetkým výrobca zvýšil účinnosť chladenia. Menší ASUS G55VW má dva ventilátory s výduchom vzadu, G75 je na tom ešte lepšie – vlastný chladič majú nablízku procesor aj grafika. A že ich chladiť treba. 22 nm Intel Core i5/i7 Ivy Bridge a 28 nm Nvidia Kepler GTX 660M/670M síce predstavujú technologický vrchol, aj tak ale v hrách budú kúriť statočne. Grafické karty si pomáhajú 2/3 GB GDDR5 pamäťou, procesor maximálne 16 GB operačnou pri frekvencii 1 600 MHz a zapojení Dual Channel.

ASUS G75VW

Voľné ruky máte pri výbere úložiska. Môžete si vybrať do 256 GB SSD, až dva kusy maximálne 1 TB HDD, ich kombináciu alebo zapojenie RAID. Displej je hlavným rozdielom medzi novinkami – G55VW má štandardných 15,6“, G75-ka má 17,3. V oboch prípadoch je na výber aj Full HD rozlíšenie. Väčší model dokonca podporuje 3D zobrazenie vylepšené technológiou Nvidia 3D LightBoost (aktívne okuliare) a doplnené zvukom SonicMaster so subwooferom. 74 Wh batérie vydržia týmto monštrám neznámy čas. Novinky už nájdete aj na našom trhu, rozhodne však nie sú lacné. Herné notebooky napokon vždy boli výsadou finančne zabezpečených hráčov. Na pamäti treba mať aj to, že hráčsky desktop rovnakého výkonu (a samozrejme vyššieho pohodlia) vás vyjde na zlomok ceny noviniek.

ASUS G75VW

Zdroj a foto: ASUS

Komentáre k článku