Philips SmartSleep – čelenka, ktorá pomôže so spánkom

Nespavosť môže byť poriadnym problémom, čo si uvedomuje aj Philips. Jeho nová čelenka SmartSleep preto pomôže používateľovi so spánkom.

Nikomu netreba pripomínať, že zdravý a dostatočný spánok je potrebný pre ľudský život. Nie každý ho ale dodržiava či už dobrovoľne alebo povinne. Pre tých, ktorým robí plnohodnotný oddych problém má Philips nové riešenie s názvom SmartSleep.

ZDROJ | Philips

Špeciálna čelenka od Philips má v sebe zabudované senzory, ktoré merajú mozgovú aktivitu. Tie sa nachádzajú na čele a za uchom. Zariadenie zbiera údaje a následne ich pošle do aplikácie, ktorá ich ďalej vyhodnocuje.

Pozrite siSomnox – inteligentný vankúš, ktorý pomáha so spánkom

V prípade, že gadget zaznamená, že nositeľ sa dostal do hlbokého spánku (najdôležitejšia fáza spánku), začne mu do uší púšťať biely šum v opakujúcom sa rytme podľa toho, ako pracuje jeho mozog. Tieto zvuky majú preukázanú schopnosť udržať používateľa v hlbokom spánku čo najdlhšie, pričom rozdiely k lepšiemu by mal cítiť už druhý deň.

ZDROJ | Philips

Philips SmartSleep bude dostupný už na jar tohto roka. S cenou 400 dolárov to ale čelenka nebude mať ľahké a pravdepodobne si ju kúpia len tí, ktorí vyskúšali všetky ostatné metódy pokojného spánku.

ZdrojPhilips

Komentáre k článku