Panasonic Eluga C – lacný bezrámčekový smartfón s duálnym fotoaparátom

Panasonic predstavil nový model smartfónu Eluga C, ktorý na prvý pohľad zaujme extrémne tenkými rámčekmi, duálnym fotoaparátom a tiež cenou. K nám sa do predaja ale zrejme nedostane.

Panasonic Eluga C ponúka 5,5-palcový displej s rozlíšením 720p, ktorý zaberá 84,6% prednej strany telefónu. Úplne bezrámčekový telefón to nie je a vďaka tomu sa na predná stranu zmestil snímač odtlačkov prstov a tiež 8-megapixelový selfie fotoaparát s clonou f/2.2.

ZDROJ | Panasonic

Na zadnej strane sa nachádza duálny fotoaparát s 13-megapixelovým a 5-megapixelovým snímačom a rovnakou clonou, ako predný fotoaparát. Panasonic Eluga C poháňa čipset MediaTek MT6750T, ktorému sekunduje 4 GB RAM.

Pozrite siXiaomi Mi MIX 2 sa nemusí hanbiť ani pred najvýkonnejšou konkurenciou

Používatelia majú k dispozícii 64 GB interné úložisko, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD karty. Batéria má kapacitu 3 000 mAh.

ZDROJ | Panasonic

Panasonic Eluga C je zatiaľ dostupný iba na Taiwane a to v prepočte zhruba za 170 €. Panasonic zrejme predaj telefónu rozšíri aj na ďalšie trhy, no skôr na tie ázijské. Alternatívou k Egula C by na našom trhu mohol byť DooGee MIX, ktorý ponúka podobný dizajn.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku