Orange a Vec podporujú kampaň na vrátenie nepotrebných mobilov

Mobily sa stali súčasťou nášho života a vďaka neustálym technologickým pokrokom ich meníme častejšie ako v minulosti. Orange už svojou 15. kampaňou upozorňuje na vrátenie a šetrnú likvidáciu starých mobilov.

ZDROJ | Orange

Nepotrebné mobilné zariadenia prinášali zákazníci do predajní Orangeu už štrnásť zberných období. Spolu sa tak ekologicky zlikvidovalo vyše štvrť milióna starých mobilov. Uplynulé obdobie sa do programu „Zo svojho starého mobilu chcem dostať to najlepšie” zapojilo na celom Slovensku 4215 zákazníkov, ktorí dokopy priniesli 11 990 zariadení. Celkový objem odovzdaných zariadení sa tak vyšplhal na 250 505 kusov.

Pozrite siZamilujete si nové balíky služieb Love od Orangeu? Toto ponúkajú

Za každý odovzdaný telefón venuje Orange 50 centov konkrétnej neziskovej organizácii. Tentokrát bola zbierka určená pre nezávislé záujmové združenie občanov a právnických osôb Liga za duševné zdravie. Vďaka nepotrebným mobilom im tak Orange so svojimi zákazníkmi pomohol celkovou sumou 5 995 eur.

ZDROJ | Samsung

Nasledujúca zbierka prebieha od 1. októbra do 31. januára 2018. Finančný výťažok z nej bude určený na ovplyvňovanie zmeny sociálneho systému v prospech ohrozených sociálnych skupín obyvateľstva, ktorému sa venuje verejná zbierka Lienka pomoci pod hlavičkou Nadácie Socia. Z každého odovzdaného a ekologicky zrecyklovaného telefónu poputuje 50 centov na kampaň Staroba sa nás dotýka.

ZDROJ | Orange

Myšlienku zbierky mobilov sa rozhodol podporiť aj známy slovenský raper Vec, a to prostredníctvom série koncertov kapely Trosky, ktorá sa po dvadsiatich rokoch vracia na pódiá. Ak návštevníci prinesú priamo na koncert nepotrebný mobil, môžu získať špeciálny darček – exkluzívnu šiltovku s logom Trosky, ktorá nebude dostupná nikde inde.

Pozrite siPonuku Orange paušálov nahradia nové programy Go Europe

Je výborné, že existujú takéto projekty a oceňujem skvelý nápad, že môžeme pomôcť nielen prírode, ale aj ľuďom, ktorí to potrebujú. Teším sa, že môžeme túto myšlienku podporiť. Takže, staré mobily sú na dve veci – aby ste ich doniesli do predajne Orangeu alebo na koncert Trosiek,“ povedal raper Vec.

ZDROJ | Coolpad

Na každom koncerte, ktoré sa uskutočnia 20. 10. v Košiciach, 28. 10. v Banskej Bystrici, 3. 11. v Žiline a 11. 11. v Bratislave, bude okrem výbornej „retro“ atmosféry a nostalgických spomienok na stále aktuálne hity spred dvadsiatich rokov pripravená aj špeciálna zberná nádoba na staré mobily.

Viac informácií o aktuálnej zbierke nepotrebných mobilných telefónov nájdete na stránke Orangeu.

ZdrojOrange

Komentáre k článku