O2 Nový za starý: Predáte svoj mobil za pár drobných?

O2 do svojho portfólia služieb zaradilo jednu novú službu – Nový za starý. Na prvý pohľad vyzerá zaujímavo, no skúste si preklikať stránku, na ktorej získate info o výkupnej cene vášho mobilu. Stálo by vám za to, predať ho?

 O2

Služba O2 Nový za starý znamená možnosť „predania“ svojho starého mobilu operátorovi, pričom ten vám vystaví elektronický kupón s platnosťou 3 mesiace. Tie máte na to, aby ste si kupón uplatnili na kúpu nového mobilu z ponuky operátora. Našťastie je jeho ponuka bohatá. Ak máte mobilov veľa, môžete ich do O2 odniesť všetky a kupóny si následne poskladať do jednej väčšej zľavy. Obmedzenie je však na 10 ks. Poukážku, resp. poukážky môžete aj darovať a kombinovať s inými zľavami na telefóny.

 O2 Nový za starý

Výkupné ceny sú pri niektorých telefónoch na poriadne zasmiatie. Tak napríklad, keby som chcel predať necelé dva mesiace starú Nokiu Lumia 800, ktorú aktuálne používam (pôvodná cena cca 450 €), O2 by ju odkúpilo za necelých 120 €. Poriadne strata, čo poviete? Už retro telefón, Sony Ericsson M600, si O2 cení na 2,50 €. A takto by sa dalo pokračovať až do večera.

O2 Nový za starý

Výkupné ceny sa podľa operátora aktualizujú každých 24 hodín. „V prípade, že sa váš starý mobilný telefón nenachádza v aktuálnom zozname alebo je jeho hodnota 0 €, môžete prenechať telefón na ekologickú recykláciu alebo na využitie v rámci projektov Think Big.“ Z tejto poznámky na stránke operátora je možné predpokladať, na čo budú použité odkúpené mobily. Na otázku, čo sa deje s telefónmi po odkúpení nám odpovedala Martina Jamrichová, hovorkyňa O2: „Mobilné telefóny nakupujeme v mene nášho partnera, ktorý telefóny ďalej využíva na ekologickú recykláciu, charitatívne účely, či predaj znovupoužitých telefónov.

 O2 Nový za starý

Foto: O2

Komentáre k článku