O2 Internet na doma má nové FUP a zľavy na paušály

O2 prostredníctvom tlačovej správy zverejnilo zmeny v balíčkoch služby O2 Internet na doma. Zvýšilo objem dát v rámci FUP i prenosové rýchlosti po ich prečerpaní a pridalo zľavy na dva vyššie paušály.

Pozrite siO2 Internet na doma chce pokrývať aj ťažko dostupné obce

ZDROJ | O2

Služba Internet na doma bola uvedená do komerčnej prevádzky v apríli tohto roka, o čom sme vás podrobne informovali aj s porovnaním s konkurenciou. Funguje na základe technológie LTE TDD na frekvenčnom pásme 3,5 GHz a 3,7 GHz, vďaka čomu môže dosahovať teoretickú prenosovú rýchlosť do 128 Mbit/s a stabilné pripojenie bez výpadkov a vplyvu počasia.

Pozrite siO2 Internet na doma vs Slovanet LTE a SWAN TO.doma

ZDROJ | O2

Podstatnou zmenou je odstránenie priameho obmedzenia dátového objemu, ktorý bolo možné minúť pri plnej prenosovej rýchlosti. Po jeho prečerpaní sa prenosová rýchlosť znížila na 0,256 Mbit/s. Po novom sú operátorom prezentované neobmedzené dáta, no vlastne došlo k zvýšeniu pôvodného FUP.

Pozrite siO2 od 3. júla ruší „neobmedzené“ dáta aj na Slovensku

Teraz je objem dát pri plnej prenosovej rýchlosti stanovený na 500 GB u všetkých troch paušáloch. Po prečerpaní tohto objemu sa prenosové rýchlosti znížia na 2 Mbit/s pre download a 1 Mbit/s pre upload, čo je výrazné navýšenie oproti minulosti. Táto zmena sa týka všetkých zákazníkov, teda aj existujúcich, ktorý O2 Internet na doma už využívajú.

ZDROJ | O2

Dostupnosť služby si môžete overiť na stránke operátora. Ak je u vás O2 Internet na doma dostupný a máte oň záujem, pri aktivácii služby do konca septembra získate zľavu 5 € z poplatku pri Striebornom a Zlatom paušále, ktorú vám počas 24 mesiacov bude operátor odpočítavať z faktúry.

Keďže služba O2 Internet na doma funguje na iných frekvenciách, než je LTE bežne dostupné pre mobilné zariadenia, je pre jej fungovanie potrebná externá anténa i špeciálny modem/router, ktorý 3,5 GHz sieť podporuje. Inštaláciu operátor vykonáva bezplatne a za zariadenie platíte mesačný poplatok 9 € pri Modrom a Striebornom paušále a 12 € pri Zlatom paušále.

O2 Internet na doma by mal byť, podľa vyjadrenia operátora, do konca roka 2017 dostupný pre približne 500-tisíc domácností.

ZdrojO2

Komentáre k článku